Спеціальні потреби

Підвищення води у Міссісіпі загрожує Новому Орлеану


Через зливні дощі у Сполучених Штатах вода у річці Міссісіпі піднялася до рекордних показників за останні багато років. Фахівців побоюються, що дамби в районі міста Новий Орлеан можуть знову не витримати. Кілька тижнів тому, подібні природні умови викликали повені та затоплення великих територій вище за течією Міссісіпі. Зараз рятувальні бригади та військові намагаються укріпити береги річки Міссісіпі та дамби навколо Нового Орлеану, аби запобігти новій катастрофі.

Історія Нового Орлеану нерозривно зв’язана з річкою Міссісіпі. Але сьогодні повноводна артерія становить для міста велику небезпеку. Через зливи рівень води у річці піднявся до рекордної висоти. Сходи біля центру міста, які колись вели на берег річки, зараз до половини заливає вода. Представник інженерних військ армії США Лі Ґіллорі зазначає:

“Відбувається те, що вверх по течії річки Міссісіпі, на великій території залишалася багато снігу із зими. До талих вод додався великий об’єм дощової води. І тепер все це потоками рухається вниз по течії”.

Більше ніж 40% усієї води, яка потрапляє з території США у Мексиканську затоку проходить через річку Міссісіпі. Через активний підйом рівня води у річці – інженерні сили почали споруджувати обхідні русла за 44 кілометри на південь від міста. Потік спрямовується у солоне озеро Пончартейн, а звідти вже в мексиканську затоку.

Природознавці кажуть, що прісні води з Міссісіпі можуть завдати шкоди екосистемі солоного озера, але інженер Лі Ґіллорі виправдовує таке рішення:

“Звичайно, річкова вода дещо змінює природній баланс солоного озера, але це лише тимчасовий захід. До того ж подібні процеси траплялися тут і раніше, до того як люди збудували дамби і почали штучно регулювати рівень води у річці”.

Але навіть після відведення води навколо міста, її рівень у річці продовжує зростати швидше, ніж звичайно. Лі каже, що це вже спричиняє багато незручностей для людей:

“Судна і баржі на річці повинні уважно стежити за розливами та швидкістю течії річки”.

Інженерні сили укріплюють дамби, щоб місто знову не затопило. Дамби не витримали тиску води три роки тому, під час урагану Катріна. Тому Лі каже, що продовжують вдосконалювати:

“Зараз місто досить добре захищене. Ми відновили більшість дамб до планових показників висоти і міцності. Але ми не зупиняємося на цьому. Ми хочемо до 2011-го року дати на ці дамби сторічну гарантію”.

Вода – завжди була життєво важливим елементом для території навколо Нового Орлеану, але часом потрібні надзвичайні зусилля, щоб тримати її в безпечних для людини межах.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG