Спеціальні потреби

Бурджанадзе просить підтримки у міжнародної спільноти


Закінчився візит до Сполучених Штатів спікера грузинського парламенту Ніно Бурджанадзе, під час якого вона закликала США та європейські країни до більш активного залучення у миротворчі операції та переговори в Абхазії та Південній Осетії. Останнім пунктом її перебування у Вашингтоні стало оприлюднення звернення у Центрі Карнеґі.
Спікер грузинського парламенту Ніно Бурджанадзе подякувала міжнародному співтовариству за підтримку Грузії. За кілька годин до її промови в Центрі Карнеґі Палата представників Конгресу США схвалила резолюцію про засудження дій російського уряду, спрямован их на підрив територіальної цілісності Грузії та загострення конфліктів в Абхазії та Південній Осетії.

Спікер грузинського парламенту заявила: “Ця резолюція є дуже важливою. Вона показує, що Грузія не є одинокою, а має серйозну підтримку США”.

Бурджанадзе запевнила, що дії Росії в Абхазії та Південній Осетії не змусять Грузію відмовитися від намірів вступити до НАТО. Вона назвала дії тих країн, які відмовили Грузії та Україні в ПДЧ під час Бухарестського саміту, політично помилковими:

“Я сподіваюся, вони розуміють, що вони зробили помилку. Рішення цих країн взяти до уваги позицію Росії, сподіваючись на покращення російсько-грузинських добросусідських відносин, не було правильним. На жаль, ми бачимо, що в реальності росіяни вирішили, що можуть робити все, що їм заманеться”.

Бурджанадзе охарактеризувала відносини між Грузією та Росією як найгірші:

“Гірше може бути тільки війна. Я сподіваюся, що міжнародне співтовариство нам допоможе, тримаючи око на Грузії, намагаючись запобігти будь-яким видам агресії на території Абхазії та Південної Осетії”.

Бурджанадзе сподівається на позитивне рішення щодо надання Грузії Плану дій з членства у НАТО в грудні цього року на зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО. Щодо аргументу, що Грузія – занадто нестабільна країна та надання ПДЧ може втягнути країни-члени НАТО у конфлікт з Росією, вона відповіла наступне:

“Це означає, що Грузія не має жодних шансів стати членом НАТО? Чому? Тому що країни НАТО побоюються військової сили Росії проти Грузії? Я поставлю інше питання. Що ви всі будете робити, якщо сьогодні Росія розпочне військової дії проти Грузії? Ви мовчатимете? Ви не буде реагувати? Вся міжнародна спільнота?”

Ситуація навколо Абхазії та Південної Осетії привертає увагу і американських ЗМІ. “Нью-Йорк Тайс” закликав Францію та Німеччину, які відмовили в наданні ПДЧ Грузії у Бухаресті, виступити в ролі миротворців у врегулюванні відносин між Грузією та Росією. А “Вашингтон Пост” в редакційній статті зауважив брак розуміння проблеми з боку американських політиків та той факт, що вся їхня увага поглинута президентськими виборами в США. “Якщо ви хочете здійснити атаку на американського союзника”, – пише автор статті Енн Епплбаум, – “то кращий момент, ніж зараз, знайти важко”.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG