Спеціальні потреби

‘Майкрософт’ та ‘Ягуу’ не домовились про ціну акцій


На початку цього тижня акції Інтернет-порталу “Ягуу” впали на 18%. Такому стрибку передувало рішення найбільшої у світі компанії комп’ютерних програм “Майкрософт” анулювати свою попередню пропозицію заплатити за злиття обох компаній 47,5 мільярдів доларів. “Майкрософт” пояснив рішення тим, що обидві компанії не спромоглися досягнути згоди в ціні. Утім експерти вважають, що на цьому спроби перекупити “Ягуу” не припиняться.

“Майкрософт” була готова запропонувати 33 долари за акцію. А велетенський Інтернет-портал “Ягуу” не спускав особисто встановленої ціни у 37 доларів. Інтернет-аналітики кажуть, що торги були хоча і невдалою, утім явною спробою здобути права на володіння найбільш прибутковою пошуковою Інтернет – системою світу для того, щоб подолати могутнього конкурента.

Минулого року Інтернет-портал “Ґуґл” заробив на рекламі 16 мільярдів доларів, а “Ягуу” – лише шість мільярдів. Тому злиття “Майкрософта” та “Ягу” дало б нагоду корпорації вирівняти ситуацію і позмагатися з домінування системи “Ґуґл”.

А чи мали б з такого злиття користь користувачі Інтернету? Президент вашингтонського Центру за демократію і технологію Леслі Гарріс застерігає, що у разі такої оборудки, під загрозою могла б опинитися свобода потоку Інтернет-інформації:

“Ідеться не лише про злиття заради злиття. Консолідація Інтернету могла б призвести до втрати мережею своїх унікальних рис. Саме на це слід звернути увагу”.

Останнім часом дедалі виразнішим стає намагання великих Інтернет-компаній проковтнути більший шматок рекламного пирога. Леслі Гарріс каже, що така тенденція може заохочувати компанії до більшого Інтернет-партнерства:

“І тоді виникатиме все більше об’єднань на кшталт “Ютюб”, соціальних мереж. Виникає запитання: якщо все це об’єднається під егідою лічених великих компаній, до яких наслідків це призведе”.

Значні злиття обмежать процес технологічних інновацій у Інтернеті та шкодитимуть зросту нових компаній. Якщо таке станеться, попереджають експерти, прибутки у найшвидше зростаючій у рекламній індустрії Інтернет-галузі контролюватимуть лише “обрані”.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG