Спеціальні потреби

Чорноморський флот Росії випробував ракету в Криму


В українсько-російських стосунках чергове загострення. Міністерство закордонних справ України вимагає пояснень щодо несанкціонованих випробувань зброї російським Чорноморським флотом у Криму. Сьогодні сторони обмінялися низкою звинувачень із цього приводу.

Український МЗС вручив російському Міністерству закордонних справ ноту протесту. Невдоволення українських дипломатів викликали дії Чорноморського флоту Російської Федерації у Криму. Той без дозволу проводив випробування авіаційної протичовнової ракети у Криму.

Українці дізналися про це випадково. Наприкінці квітня на узбережжі Чорного моря в районі села Привітне Алуштинського району прикордонники знайшли російську ракету. Провівши перевірку, слідчі встановили, що її загубили російські військові під час маневрів 15 квітня. Деякі українські видання повідомили, що військові знайшли експериментальний тип ракети, що може використовуватися для враження надводних і повітряних цілей. Однак проведення випробувань жодним чином не узгодили із українцями, як того вимагає двостороння угода про базування в Криму російського флоту.

У ноті протесту українські дипломати вимагають розяснень, повідомив речник МЗС Василь Кирилич:

“Проведення будь-яких навчань і випробувань Чорноморським флотом РФ потребує відповідно до базової угоди від 1997-го року обов’язкового погодження із компетентними органами України. Документальні свідчення підтверджують, що жодних звернень до командування Чорноморського флоту з цього питання не надходило”.

Ситуацію прокоментували представники російського Чорноморського флоту. Кажуть – ракета була навчальна. Її дійсно загубили під час випробувань, але жодної загрози вона не несе, бо не має вибухових речовин.

Українські дипломати з недовірою поставилися до таких пояснень. Вони нагадують, що ракету знайшли майже за 80 кілометрів від місця, де начебто її загубили. З іншого боку підозру Києва викликала серйозність, з якою до повідомлення поставилися російські військові, які терміново прибули на місце виявлення і ретельно охороняли знахідку.

Історія з ракетою додала напруження у ставленні української влади до Російського чорноморського флоту. Адже це не перший випадок. Минулого року російський кораблеь випадково вистрілив у бік Севастополя бойовим снарядом. Кримські комуністи збирають підписи, щоб залишити флот сусідньої держави на півострові назавжди. Українська ж влада наполягає на початку переговорів про процедуру його виведення до 2017-го року.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG