Спеціальні потреби

Семенюк пообіцяла покінчити з двовладдям у ФДМ


Триває боротьба за Фонд державного майна України. Сторони протистояння – президент і прем’єр-міністр – не можуть дійти згоди щодо керівництва фонду, а також приватизації Одеського припортового заводу.

Силовий варіант не пройде. Від такого сценарію застеріг президент прем’єрку, нагадавши положення Конституції: лише парламент може вирішувати, кому очолювати Фонд державного майна. Конфлікт навколо керівництва фонду Віктор Ющенко прокоментував у понеділок, перебуваючи у Київській області.

“Нелеґітимно звільнений чи нелеґітимно призначений голова ФДМ це – хрест на всій приватизації”, – сказав глава держави в інтерв’ю журналістам. Як він додав, це дискредитує Україну та її владу, а крім того, серйозно зменшує вартість об’єктів, які підлягають приватизації.

Ющенко висловився також проти приватизації Одеського припортового заводу, розпочатої новим керівництвом фонду. Як він нагадав, приватизація припортової інфраструктури в Україні заборонена законом. Унікальний аміакопровід, що входить до структури ОПЗ, також не підлягає продажу. А відтак з усього майна Одеського припортового уряд може виставити на продаж лише хімічний завод, – переконаний Ющенко.

Приватизаційний запал нового керівництва Фонду держмайна намагається погасити й поки що чинна його очільниця. Валентина Семенюк-Самсоненко сьогодні підписала наказ про скасування конкурсу з продажу пакету акцій Одеського припортового заводу. І навіть повернула гроші, внесені під заставу участі в конкурсі, російському підприємству “Азот-Сервіс”. Про це йдеться у повідомленні, поширеному прес-службою ФДМ.

Більше того, Семенюк пообіцяла покінчити з двовладдям у фонді. Розпорядниця народного добра заінтригувала читачів газети “Сегодня”, заявивши, що в понеділок “поставить крапку у війні за Фонд держмайна”. “Це вирішить питання і зі спробами Портнова продати Одеський припортовий, і з намаганнями захопити владу у фонді”, – сказала Семенюк в інтерв’ю виданню, не поточнивши, однак, в який спосіб збирається розв’язати конфлікт.

Нагадаємо, що 25 квітня Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко оголосила про відсторонення Валентини Семенюк-Самсоненко із займаної посади і представила колективу Фонду держмайна нового виконувача обов’язків Андрія Портнова. Проте Семенюк залишати кабінет відмовилась, у чому її підтримав президент. Соціалістка Семенюк є принциповим противником приватизації державного майна, тоді як уряд Тимошенко зацікавлений в отриманні якомога більших коштів від приватизації.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG