Спеціальні потреби

Інтернет як засіб боротьби за дотримання прав людини


Інтернет у Сполучених Штатах трансформував практично все – від здійснення покупок до соціального спілкування, а віднедавна підібрався і до міжнародної політики. В Америці є три організації, які успішно мобілізують користувачів комп’ютерної мережі для вирішення глобальних проблем.

Сотні людей зібралися біля Білого дому на демонстрацію протесту проти репресій у Тибеті. Якщо у Вашингтоні мітингували, то у Нью-Йорку організація Avaaz.org розсилала у китайські посольства і консульства петицію, яку підписали мільйон чотириста тисяч людей, із закликом до проведення конструктивних переговорів з духовним лідером тибетців Далай Ламою.

Аваз проводить в Інтернеті глобальні кампанії на захист навколишнього середовища і прав людини, виступає проти бідності, корупції та війн. Засновник Ркіен Пател каже, що його організація об’єднала мільйони людей, які турбуються глобальними проблемами:

“Ідея полягає в тому, що є глобальне співтовариство, члени якого у першу чергу хочуть бути людьми, а відтак громадянами своєї країни. Вони хочуть дбати про людей, адже людське життя є дуже цінним, не залежно який у вас паспорт”.

Щоби стати членом Авазу достатньо зареєструватися на сайті. Через електронну пошту надходять повідомлення про чергову кампанію. Але на відміну від інших організацій, члени Авазу самі вирішують, на якій темі варто зосередити зусилля.

Опоненти звинувачують Аваз у вирішенні глобальних проблем у надто широких масштабах і представленні людей, які вже мають комп’ютер, доступ до Інтернету і знають про існуючі у світі нагальні проблеми.

Рікен Пател не погоджується. Він каже, що в його організації є члени з різних країн світу і розсилка Інтернет-пошти відбувається тринадцятьма мовами. Він сподівається, що з розвитком технологій збільшиться і чисельність організації:

“Ми все ще бачимо масовий дефіцит демократії у сучасному світі, а технологічна революція на планеті сприяла об’єднанню людей. Саме це ми робимо. Ми намагаємося об’єднати глобальне суспільство, яке б мало здатність швидко і ефективно діяти, коли виникає така можливість”.

Авазу вже навіть є чим похвалитись. За даними мас-медіа Японії, організована кампанія боротьби з кліматичними змінами позитивно вплинула на політику японського уряду у цьому питанні.

Наразі членство в організації безкоштовне. Але у майбутньому членів проситимуть про пожертви, які відтак підуть на фінансування важливих для них проектів.

XS
SM
MD
LG