Спеціальні потреби

Генпрокуратура повернулася до двох старих справ


Отруєння Ющенка та вбивство Ґонґадзе. Розслідування цих резонансних справ сьогодні знову коментували в Генеральній прокуратурі України. Як стверджують в ГПУ, отруйників Президента ось-ось знайдуть, а замовників вбивства журналіста не дає знайти Микола Мельниченко.

Прокуратура в черговий раз заспокоює народ. Саме до таких висловів вдалося керівництво відомства, звітуючи про стан розслідування резонансних справ. У справі про отруєння Віктора Ющенка проведено 400 слідчих дій, робота триває, факт отруєння встановлено, – таке повідомив на брифінгу в середу заступник Генпрокурора Микола Голомша:

«Я хотів би заспокоїти народ України тільки в тому в черговий раз, що отруєння Президента було, щоб ніхто не маніпулював тією темою і не говорив голослівних заперечень. Друге – справа розслідується в такому режимі, як вона повинна розслідуватись. Я переконаний, що результат від розслідування буде», - запевнив Голомша, відмовившись подавати будь-які деталі. Як він наголосив, справа активно розслідується, і таємницю слідства необхідно зберігати.

А ось у трагічному інциденті з ключовим свідком у справi розслідувати нічого. Як переконують у Генпрокуратурі, виною смерті Володимира Шульги, що сталась у районному відділку міліції, послужило хворе серце, але аж ніяк не причетність до справи про отруєння Президента. Співзасновник компанії «Фокстрот», що організовував сумнозвісну вечерю, помер 27 березня просто у столичному райвідділку, куди його викликали на допит. Адвокат Шульги тоді назвав цю смерть «ідеальним вбивством», проте Генпрокуратура прокоментувала підозрілий випадок лише тепер, місяць згодом, пiдтвердивши версію про серцевий напад.

Щодо іншої резонансної справи – про вбивство Ґонґадзе – то і тут без змін. Відповідаючи на закиди журналістів стосовно небажання слідчих органів шукати організаторів та замовників злочину, Генпрокуратура киває на майора Мельниченка. Відсутність записів, які повинен надати екс-охоронець Кучми – єдине гальмо у справі, -- заявив Голомша. Заступник Генпрокурора наголосив: подальша доля розслідування лише в руках Мельниченка, та ще американських експертів, які мають провести фоноскопічну експертизу.

Нагадаю: Микола Мельниченко не раз заявляв, що не надасть оригінали записів Генеральній прокуратурі, оскільки їй не довіряє. А у березні, після винесення вироку виконавцям вбивства журналіста, майор звинуватив Президента України в тискові на Генпрокуратуру з метою непритягнення до відповідальності екс-президента Леоніда Кучми. За те, що жодна посадова особа не відповіла за злочин, Україну критикувала також Парламентська Асамблея Ради Європи. Після вироку, винесеного визнаним виконавцям, ПАРЄ заявила, що наполягатиме на притягненні до відповідальності замовників.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG