Спеціальні потреби

У США розпочались судові слухання у справі полігамістів


В понеділок у Сполучених Штатах почалися судові слухання, на яких вирішуватиметься доля дітей, які були евакуйовані з ранчо в Техасі, що належало полігамній секті. Суддя має прийняти рішення, чи залишити дітей під опікою держави, чи повернути їх до їхніх родин. Нагадаємо, що третього квітня з ранчо, де знаходиться осередок Фундаменталістської церкви мормонiв, поліція евакуювала понад чотириста дітей та понад сотню їхніх матерів.

Матері дітей, яких забрали з ранчо в Техасі, написали листа губернатору штату, в якому поскаржилися на те, що після евакуації їхні діти почали хворіти. Також вони кажуть, що діти були налякані медичним обстеженням. Матері звертаються до губернатора з проханням дослідити стан притулку, де тимчасово перебувають діти. Влада Техасу каже, що діти вже були хворі. Понад десяток з них мають вітрянку.

Втім, найбільша проблема слідства – неможливість знайти 16-річну дівчину, дзвінок якої спричинив рейд на ранчо. Професор Юридичної школи Університету Джорджа Вашингтона Джонатан Терлі каже:

“Якщо дівчини не існує, то їм буде дуже важко захистити право на рейд. У цьому випадку вони не зможуть використовувати знайдені там докази і справа розвалиться. І якщо немає справи, то не можливо виставляти звинувачення. Іронія полягає в тому, що члени полігамної секти можуть подати в суд на державу”.

У подібній ситуації в штаті Аризона, де інша 16-річна матір – член полігамної секти поскаржилася на знущання, влада виявилася більш обережною. Відмову від рейду вони пояснили тим, що дівчина не надала своє ім`я та адресу.

Загалом культ, заснований Ворреном Джефом, нараховує близько десяти тисяч членів, які живуть в осередках навколо США та навіть в Канаді. Це – секта на кордоні Юти та Аризони. Пем Блек – колишній член секти. Її видали заміж в підлітковому віці, попередивши про майбутній шлюб за три дні:

“Моя мати розповіла мені про секс і тому подібне в ніч напередодні одруження і я страшно перелякалася”.

Сем Броуер розслідує практику культу. Він каже, що на ранчо в Техасі, рейд на який відбувся минулого тижня, живуть найвідданіші члени секти:

“Якщо людина зможе зробити щось видатне, наприклад, пожертвувати більше дочок, потенційних дружин чи гроші, то вони нагороджуються переселенням на ранчо в Ельдорадо”.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG