Спеціальні потреби

Політичні сили готуються до виборів мера Києва


Київ у передвиборчій лихоманці. У столиці вже є офіційно зареєстрований кандидат у мери Віталій Кличко та його політична сила – Блок Кличка.

Збираєтсья поборотися за крісло мера і нашоукраїнець Микола Катеринчук, тільки пердставлятиме він не список НУ-НС, а блок власного імені. Визначається, чи брати участь у виборах і Юрій Луценко. Досі не назвала імені свого кандидата і найпопулярніша політична сила в столиці – Блок Юлії Тимошенко. Відомо лише, що список до Київради осолюватиме сама Леді Ю. Її найближчий соратник каже, що БЮТ починає консультації зі своїми партнерами щодо підтримки єдиного кандидата від демократичних сил, і має намір закінчити його до 10 квітня, коли відбудеться конференція міської організації БЮТу.

Експерти в один голос кажуть, якщо демократи не об’єднаються, вони лише перетягуватимуть відсотки один від одного, в результаті у кріслі мера залишиться нинішній градоначальник Леонід Черновецький. Сьогоднішній мер неодноразово фігурував у земельних та майнових скандалах, але завдяки серйозним соціальним виплатам він залишається популярним серед найбідніших киян. Його рейтинг залишається стабільно високим і найвищим серед інших кандидатів на мерську посаду.

Врятувати ситуацію могли б вибори у два тури, адже тоді, задля перемоги одному з кандидатів довелося б набрати більше 50% голосів. Однак, Президент Ющенко вже заявив, що такий закон не підпише, чим суттєво підтримав позиції Черновецького.

Свої списки до Київради вже затвердили Партія регіонів, яка виставлятиме совго кандидата у мери – Дмитра Табачника, та Компартія, яка включила до першої п’ятірки списку настоятеля Київо-Печерської Лаври владику Павла.

Втім, якщо вибори відбуватимуться в один тур, інтриги щодо крісла мера не буде. Головна боротьба розгортатиметься довкола того, хто отримає більшість у Київраді. Адже дуже часто люди, які голосують за одного мера, підтримують список іншої політичної сили.

Зараз реєструватимуть кандидатів та списки, активна кампанія почнеться вже за тиждень.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG