Спеціальні потреби

Українських журналістів відзначено на стіні пам’яті у США


11 квітня у центрі Вашингтона відкриються для загальної публіки двері нового приміщення музею журналістики. У п’ятницю у музеї відбулась церемонія відкриття стіни пам’яті, до якої потрапили журналісти з усього світу, які загинули під час виконання своїх професійних обов’язків або через свою роботу.

1685 імен журналістів зачитали на церемонії відкриття нової стіни пам’яті у музеї журналістики. Цей список починається з 1837-го року, і закінчується 2005-им. На стіні імена шістьох журналістів, які загинули в Україні: Борис Дерев’янко, Віктор Фрелікс, Георгій Ґонґадзе, Ігор Грушецький, Володимир Іванов, Ігор Олександров. Тут також ім’я українського телеоператора Тараса Процюка, який загинув в Іраку, працюючи для агентства Ройтер.

Незабаром на стіні з’являться ще 158 імен журналістів, редакторів, операторів, які загинули за останні два роки. Їхні імена були зачитані під час окремої церемонії, на яку запросили родичів загиблих. Найбільше у цьому списку журналістів, які працювали в Іраку.

Популярний американський журналіст Боб Вудроф, майже рік лікувався від травм голови, отриманих в Іраку:

“Мене часто питають, чи рекомендую я журналістам їхати і висвітлювати події в таких місцях як Ірак. Я не відповідаю так чи ні, але завжди кажу, що комусь з нас, журналістів, потрібно продовжувати висвітлювати те, що відбувається в Іраку”.

Окрім стіни пам’яті, у новому приміщенні музею відвідувачі зможуть ознайомитися з історією журналістики, роботою журналістів та небезпекою, на яку вони часто наражаються заради інформації. На карті світу трьома кольорами зображено рівень свободи слова у тій чи іншій країні. Україна зображена жовтим кольором, тобто як держава з частковою свободою.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG