Спеціальні потреби

Адаптуватись у США іммігрантам допомагають волонтери


Сполучені Штати Америки недарма називають країною іммігрантів. Згідно з даними Бюро перепису населення, кожен десятий мешканець США народився поза межами Америки. Багатьом людям, які емігрували до США, важко, особливо спочатку, пристосуватися до іншої країни. Відсутність доброго рівня англійської і незнання законів найчастіше ускладнюють процес адаптації. Тому більшість іммігрантів звертаються за підтримкою до своїх етнічних громад. У Лос-Анджелесі, наприклад, поширюється рух за те, щоби об’єднати і координувати зусилля людей, які готові і зацікавлені допомагати новоприбулим.

Вілен Черняк з України. Фізик-дослідник за професією, а нині пенсіонер, він мешкає у Лос-Анджелесі. Маючи багато вільного часу і володіючи кількома мовами, він безкоштовно допомагає кільком іммігрантським організаціям:

“Тепер, коли я вийшов на пенсію, я можу бути корисним для людей, потреби яких я добре розумію”.

У фонді Каліфорнійська громада зауважили, що іммігранти найактивніше допомагають організаціям, які мають зв’язки з їхньою Батьківщиною. Фундація займається тим, що досліджує активність іммігрантів у їх громадах. Карен Лі волонтер базованої у Тайвані організації буддистів. Разом з іншими, вона відвідує родини, які потребують допомогу:

“На мою думку, коли ти відвідуєш такі родини, то краще розумієш наскільки тобі пощастило. Більше цінуєш те, що тобі дало життя. І якщо це робити протягом довшого часу, то не сприймаєш це як благодійність. Ти починаєш думати, що твій обов’язок допомагати, якщо ти маєш змогу”.

Марія Бетанкорт приїхала до Америки з Колумбії шість років тому, а її подруга Роза Ґонзалес з Нікарагуа мешкає у США вже 40 років. Обидві працюють у каліфорнійській організації, що допомагає іммігрантам вивчити історію Сполучених Штатів. Ці знання потрібні для тих, хто хоче отримати громадянство, і готується складати іспит. Виконавчий директор організації Ренді Гурандо Ертіл каже, що внесок волонтерів-іммігрантів, які знають мови, у розвиток їх програми безцінний:

“Важливою є також культурна спорідненість, адже ми допомагаємо людям з Мексики, Центральної і Південної Америки, Карибського регіону. Тепер наша програма настільки поширилася, що ми допомагаємо людям з різних куточків світу. У нас є волонтери-пенсіонери з Вірменії, Франції, Італії, Бразилії, Кореї та Китаю. Майже Об’єднані Нації”.

Раїсу Фейман – іммігрантку з України надихнули працювати з новоприбулими саме волонтери, які допомогали їй у США, коли вона приїхала у 1989-му році:

“Я ніколи не отримувала радості від волонтерства. Ми навіть не знали, що таке існує. Але тут, я отримую задоволення, як зрештою і ті, кому я допомагаю”.

Іммігранти кажуть, що допомога новоприбулим приносить їм справжнє задоволення і радість у житті.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG