Спеціальні потреби

‘Ендевор’ успішно здійснив місію і повернувся на землю


Шатл “Ендевор” в четвер вночі здійснив успішну посадку у космічному центрі Кеннеді. Таким чином екіпаж човника завершив місію НАСА і повністю виконавши усі покладені перед ним завдання.

“Ендевор” мав приземлитися раніше, але через щільну хмарність, екіпаж змусив зробити ще одне коло навколо Землі. Центр контролю за польотом, узгодив з командира екіпажу Домініком Горі умови нічного приземлення і дав добро сідати. Він каже, що це був всього 16-ий раз, коли шатли сідали у космічному центрі в нічний час і все пройшло бездоганно.

Протягом часу перебування у космосі, астронавти шатла “Ендевор” добудували частину міжнародної космічної станції, доставили наукове обладнання для японських астронавтів, а також зібрали канадського робота-маніпулятора – велетенський зовнішній кран, який полегшить в майбутньому роботу астронавтів у відкритому космосі. Знадобилося аж три виходи у космос, щоб зібрати декстера – як називають цього робота. 12-ти денна місія “Ендевора” у космосі стала найтривалішою за всю історію шатлів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG