Спеціальні потреби

Америка підтримає Україну на саміті в Бухаресті


Вашингтон гарантує Україні стовідсоткову підтримку на саміті НАТО в Бухаресті. Про це заявив посол США в Україні Вільям Тейлор. Він також висловив впевненість у тому, що Бухарестський саміт буде успішним для України. Заяви були зроблені під час брифінгу в президентському Секретаріаті, де анонсували програму державного візиту в Україну Президента Сполучених Штатів Америки Джорджа Буша.

Американський лідер прибуде в Україну 31 березня, і весь день 1 квітня проведе у Києві, щоб зустрітись з українським президентом і прем’єр-міністром. Головною темою переговорів Джорджа Буша з Віктором Ющенком і Юлією Тимошенко має стати проблема надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО. Як очікують у президентському Секретаріаті, Україна таки отримає План дій на саміті в Бухаресті 2-4 квітня. “Ніяких сумнівів немає”, – заявив заступник глави Секретаріату Олександр Чалий:

“Президент Ющенко виходить з того, що сьогодні є всі передумови – і міжнародні, і внутрішні, щоб Україна отримала позитивну відповідь на свій запит щодо ПДЧ під час Бухарестського саміту. Немає ніяких причин, щоб ця відповідь була не позитивною. Тому ми Бухарест розглядаємо як шанс для України, і ми ніяких інших шансів – ні в часі, ні в іншому просторі не розглядаємо. Бухарест це момент істини для відносин між Україною і НАТО”.

Своєю чергою, посол США в Україні Вільям Тейлор запевнив, що Україна може розраховувати на 100-відсоткову підтримку Сполучених Штатів:

“Гарантовано на 100%, що Вашингтон підтримає бажання України приєднатися до ПДЧ”.

Відповідаючи на запитання про те, якими, на його думку, є шанси України, пан Тейлор зазначив:

“Не будемо оцінювати ці шанси в цифрах, але для України дуже реалістично отримати позитивну відповідь на свій запит на ПДЧ. І я цілком впевнений, що ця зустріч в Бухаресті буде успішною. Це буде успіхом України, це буде успіхом НАТО”.

Водночас як додав посол, Бухарестський саміт не вирішує питання про членство України. План дій щодо членства не є власне членством, – наголосив дипломат:

“Це лише початок процесу, наприкінці якого постане питання членства. Тоді свою відповідь дасть український народ на референдумі. І тільки на цьому етапі Північно-атлантичний альянс буде виносити рішення щодо членства”.

На прохання журналістів, американський посол прокоментував також останню заяву Генсека НАТО про необхідність радитися з Росією, чи запрошувати Україну в Альянс. Як сказав Вільям Тейлор, Україна суверенна держава і може самостійно вирішувати свою долю:

“Рішення подавати такий запит – це не американське рішення, не європейське рішення, це не російське рішення. Це українське рішення. Жодна країна за межами НАТО не повинна мати права вето на рішення щодо вступ України до Альянсу”.

Водночас він наголосив на важливості добрих відносин України і НАТО з Росією. Як додав заступник глави президентського Секретаріату Олександр Чалий, Україна пропонує Росії не протистояння, а діалог. Як він нагадав, Президент Ющенко висловив готовність провести серію консультацій, які б зняли занепокоєння російської сторони щодо загроз її національним інтересам через майбутню інтеграцію України в Альянс.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG