Спеціальні потреби

Нові льодяники допомагають боротися з карієсом


За минулий рік на лікування ротової порожнини американці витратили 85 мільярдів доларів, але навіть із такими великими видатками, 79% дітей у США є під загрозою виникнення карієсу до 17 років. Медики Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі запевнюють, що знайшли новий спосіб у боротьбі з руйнуванням зубів.

Якщо ви полюбляєте смоктати льодяники, то ця новина саме для вас, адже як виявилось, нові цукерки можуть запобігти виникненню карієсу. Ці антибактеріальні льодяники, які можуть захистити вас від псування зубів. Науковець каліфорнійського університету Венюен Ші у боротьбі із карієсом вирішив поєднати древню східну медицину із сучасною технологією.

Дослідник Ші випробував дві тисячі рослин, які можна знайти у китайських аптеках, і провів понад п`ятдесят тисяч експериментів, шукаючи природного ворога бактерій, які спричиняють карієс. І ним виявилася лакриця, точніше її корінь, який містить компоненти, що запобігають карієсу. Корінь занурюють у рідину, яка вбирає з нього потрібні екстракти. А коли рідина випаровується, компонент залишається у вигляді порошку, з яким легко працювати у лабораторії і який вбиває бактерії, що спричиняють карієс.

Мікробіолог каже, якщо цей порошок додавати у льодяники, можна відчутно покращити стан стоматологічного здоров`я у всьому світі. Він сподівається, що це допоможе запобігти карієсу як дітям так і дорослим у країнах третього світу. Норма вживання: два льодяники щоденно упродовж десяти днів чотири рази на рік.

Але лікар зазначає, що зуби слід продовжувати чистити, адже це важливо не лише у боротьбі з карієсом. Багато стоматологічних компаній зацікавились відкриттям Ші і готові до співпраці. Навіть компанії-виробники їжі для тварин хочуть додавати порошок у свою продукцію. Відтак замовлення на порошок, які вже почали надходити із різних куточків світу, свідчать, що десятилітні дослідження врешті увінчалися успіхом.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG