Спеціальні потреби

Обaма переміг Клінтон на попередніх виборах у Міссісіпі


Барак Обама здобув ще одну – цього разу цілком очікувану – перемогу. Зі значною перевагою він подолав Гілларі Клінтон у південному штаті Міссісіпі, збільшивши розрив у кількості делегатів.

Після того як Барак Обама відкинув навіть натяк на те, що він може піти до Гілларі Клінтон у віце-президенти, він почав розмірковувати про те, а кого він сам хоче бачити своїм партнером:

“Мій віце-президент, я сподіваюсь, матиме таке саме почуття того, що нам реально треба змінити політичний процес. І я думаю, що це те, чого хочуть мої виборці”.

Наступна битва розгорнеться за штат Пенсільванія, в якому, за результатами опитувань, переважає Гілларі. Але сьогодні Гілларі Клінтон доводиться не лише воювати за голоси виборців, але і пояснювати висловлювання однієї із своїх високопосадових працівників виборчої кампанії. Джеральдін Ферраро, в минулому член Конгресу та кандидат у віце-президенти на виборах 1984-го року, в інтерв’ю каліфорнійській газеті заявила, що “якщо б Обама був білим чоловіком, він не був би там, де він є сьогодні. І якщо б він був жінкою будь-якого кольору шкіри, він так само не був в цій позиції. Йому дуже пощастило, що він є тим, ким він є”.

Представники кампанії Обами наполягають, що успіх Барака на президентських виборах аж ні як не є результатом везіння та вимагають звільнення Ферраро. На що Гілларі Клінтон зазначила:

“Ну, я не погоджуюсь з тим, що вона сказала, але я думаю, що ми маємо зосередитися на питаннях, які є важливими для американського народу”.

Втім, раса, принаймні під час виборів у Міссісіпі, виявилася важливим фактором. Дев’ять з десяти чорношкірих американців проголосували за Барака Обаму. А серед білого населення 75% віддали перевагу Гілларі Клінтон.

XS
SM
MD
LG