Спеціальні потреби

ПАРЄ ставить під сумнів результати виборів у Росії


У Москві та Петербурзі пройшли демонстрації протесту, учасники яких відмовляються визнати результати президентських виборів у Росії. За офіційними даними, переможцем став Дмитро Медведєв, отримавши понад 70% голосів.

У Москві, за даними очевидців, декілька сотень правоохоронців розганяли демонстрантів, які зібратись у центрі столиці. Десятки людей були затримані. Серед арештованих представники правозахисного руху Лев Пономарьов та Нікіта Бєлих. Лідер опозиції Гарі Каспаров очолив демонстрацію протесту у Сан-Петербурзі, яка пройшла без інцидентів.

Делегація спостерігачів Парламентської Асамблеї Ради Європи у понеділок заявила, що нерівний доступ до медіа кандидатів ставить під сумнів результати недільних виборів у Росії. Голова делегації ПАРЄ Андрес Ґрос, зокрема, заявив, що демократія у Росії повністю дискредитована.

“Результати президентських виборів проведених 2 березня 2008-го року у Російській Федерації є відображенням волевиявлення електорату, чий демократичний потенціал, на жаль, не був використаний”, – заявив европейський парламентарій. Як відомо, Організація з безпеки та співробітництва у Європі раніше відмовилась надсилати своїх спостерігачів на вибори. За їх словами, обмеження накладені на них з боку російської влади унеможливили роботу на місцях.

А Сполучені Штати заявляють про готовність співпрацювати з новим Президентом Росії. Речник Білого дому заявив, що в інтересах обох держав є об'єднати зусилля у боротьбі з тероризмом, злочинністю та нерозповсюдженні ядерної зброї. Білий дім не коментував питання легітимності обрання Медвєдєва Президентом Росії. Лише заступник представника Державного департаменту Том Кейсі зауважив, що США поділяють оцінку ПАРЄ президентським виборам у Росії, і що в минулому Вашингтон висловлював занепокоєність станом демократії у цій країні. Вибори у неділю, за словами Кейсі, не змінили американської точки зору на цю проблему.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG