Спеціальні потреби

Катерина Ющенко вручила нагороди діаспорянам (ВІДЕО)


Цими днями у Вашингтоні з візитом перебуває дружина Президента України Катерина Ющенко. Питання співпраці зі Сполученими Штатами у галузі охорони здоров’я стало головною темою її зустрічей в американській столиці. У середу Катерина Ющенко також відкрила в Українському посольстві у Вашингтоні виставку присвячену трагедії Голодомору в Україні та вручила державні нагороди представникам діаспори, які зробили значний внесок у поширення інформації про українську трагедію.

Виступаючи на відкритті виставки, Катерина Ющенко заявила, що, не зважаючи на все зроблене із поширення знань про геноцид українського народу 32-33-их років, українці пройшли лише півдороги на шляху до справжнього усвідомлення світом трагедії народу України:

“Я була надзвичайно вражена та засмучена тим, що багато людей, яких я зустрічала на дуже високому рівні казали мені, що лише за останній рік вони вперше почули про Голодомор в Україні. І це посли, це дружини лідерів європейських країн, які б повинні були знати про цю трагедію. І той факт, що воли лише зараз про це дізнались, є трагедією і означає, що Україна ще не зробила достатньо для того, щоб світ дізнався про Голодомор”.

На церемонії у посольстві, голова фундації українського Голодомору США Микола Міщенко отримав державну нагороду України за внесок у поширення знань про Голодомор. Він говорить, що лише декілька останніх років факт Голодомору перестали ставити під сумнів:

“У штаті Іллінойс учні вже тепер вчать про український Голодомор на рівні Голокосту і це можна вважати нашим досягненням. Ми скрізь даємо семінари про 70-ту річницю. Ранішше нам ніхто не вірив”.

Професор Університету штату Род Айленд Шеріл Мадлен отримала Орден княгині Ольги. Її нагороджено за багаторічні дослідження українського Голодомору:

“Багато людей, які заперечують факт Голодомору беруть до уваги радянські звіти. Але коли ви розширите пошуки поза загальновідомими історичними даними , експерти з демографії, вивчення структури населення, міграції, усі кажуть, що радянська статистика була сфальсифікована”.

Професор історії переконана, що факт Голодомору повинен бути визнаний як геноцид проти українського народу:

“Ви не можете просто сказати, що Голокост був єдиною трагедією. Ви повинні визнати публічний факт Голодомору, якщо ми кажемо, що Голокост був геноцидом, то ми повинні визнавати, що інші люди у інших країнах також страждали”.

А Катерина Ющенко впевнена, що прийде час і світ визнає український Голодомор, геноцидом проти народу України:

“ЮНЕСКО визнав, я сподіваюся, що з часом і Об’єднані Нації визнають. Але це не легкий шлях і ми не сподіваємося, що це буде сьогодні чи завтра. Наше завдання - давати якнайбільше інформації. Адже це частина нашої історії”.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG