Спеціальні потреби

Тимошенко завершила переговори у Москві


В Москві сьогодні український Прем`єр Юлія Тимошенко домовлялася із керівництвом “Газпрому” про нові правила гри на газовому ринку. Про результати зустрічі Христина Демиденко розмовляла з нашим кореспондентом Русланом Дейниченком.

ХД: Про що домовилися обидвi сторони?

РД: Вiдомостей про зустрiч Юлiї Тимошенко з керiвником “Газпрому” Олексiєм Мiллером надзвичайно мало. Вiдомо лише, що їхня зустрiч тривала, замiсть години, понад три. Перед зустрiччю Юлiя Тимошенко висловлювала сподiвання, що будуть пiдписанi угоди i навiть сказала, що сподiвається випити шампанського. Однак за результатами зустрiчi шампанського не було. Український прем`єр вiдлетiла вiдразу пiсля зустрiчi до Києва, не коментуючи результатів. I вся iнформацiя, яка є наразi, це те, що повiдомив речник “Газпрому” Сергiй Купрiянов. Вiн сказав, що зустрiч Мiллера i Тимошенко завершилася, втiм переговори на газову тему триватимуть. Отже це означає, що жодних домовленостей Юлiї Тимошенко не вдалося досягнути в Москвi.

ХД: Напередодні в Секретаріаті президента суворо попередили пані Тимошенко про неприпустимість відходу від домовленостей Віктора Ющенка з Володимиром Путіним. З чим пов`язаний такий різкий тон?

РД: Дiйсно, Президент Ющенко вже кiлька разiв публiчно висловлював незадоволення тим, що його домовленості із Президентом Путіним ставляться під сумнів. Зокрема, Олександр Турчинов ще напередодні від’їзду Тимошенко до Москви, сказав, що їй доведеться домовлятися “з нуля”. Таким чином він поставив під сумнів домовленості Ющенка і Путіна. Турчинов сказав, що жодних документів за результатами зустрічі не було підписано.

І Віктор Ющенко, і його секретаріат кажуть, що прем’єр занадто політизує ці угоди, надто активно ламає старі схеми постачання газу, не створивши натомість нових. На думку представників секретаріату це може призвести до значного подорожчання газу.

І інша претензія – те, що уряд занадто повільно розраховується за минулорічні борги за газ. Зокрема виплачено близько 300 мільйонів доларів, хоча “Газпром” висловив претензії майже на півтори мільярда доларів. Перед від’їздом Тимошенко, її переговорів щодо газу ніхто не планував. У Секретаріаті президента сказали, що дали доручення Тимошенко не вести таких переговорів. Але прем’єру вдалося добитися аудієнції з керівником “Газпрому” і це свідчить про те, що єдності позиції між президентом і прем’єром у газовому питанні поки що немає.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG