Спеціальні потреби

Демократи готуються до чергового етапу попередніх виборів


Боротьба за номінацію на посаду єдиного кандидата у президенти США у ці дні зосередилася на середньому та південному заході Америки. Серед демократів за кількістю делегатів наразі лідирує Барак Обама, а серед республіканців Джон МакКейн.

Натхнений останніми перемогами у Вашингтоні, Меріленді і Вірджинії, сенатор Барак Обама цими днями проводить передвиборчу кампанію у штаті Вісконсин, де попередні вибори відбудуться наступного вівторка.

Обама побував на автозаводі, де сподівається заручитися підтримкою погодинних робітників, які в минулому підтримували його опонента Гілларі Клінтон. Радник Обами – Дейвид Аксельрод сумнівається, що перемога Клінтон у цьому штаті допоможе їй знову обігнати Обаму.

Натомість Гілларі Клінтон проводить інтенсивну кампанію у штаті Техас. Тут її аудиторія – латиноамериканська громада. В її штабі переконані, що голоси цих іммігрантів допоможуть Клінтон отримати перемогу на виборах в Техасі, які відбудуться майже через три тижні.

Між тим політичні оглядачі не виключають можливості, що жоден з кандидатів не набере необхідну для перемоги кількість делегатів.

А на республіканському фронті цими днями Міт Ромні, які вибув з перегонів дещо раніше, оголосив про свою підтримку Джона МакКейна. Це означає, що сенатор також отримав від Ромні і його делегатів. У результаті головний опонент МакКейна – Майк Гакабі, за математичними підрахунками, фактично втратив шанси на номінацію представляти республіканців на виборах у листопаді. Тож МакКейн готується атакувати демократа Обаму:

“Я не дуже уважно слухаю всі його промови, але в них мало конкретики. У наступному етапі передвиборчої кампанії ми вкажемо на відмінності”.

Наступного тижня попередні вибори відбудуться у чотирьох штатах, три з них проводитимуть демократи. Для Барака Обами важливо отримати там перемогу для втримання першості за кількістю делегатів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG