Спеціальні потреби

Внаслідок стрілянини загинуло щонайменше семеро осіб


Знову трагедія в американському університетському містечку, цим разом в Університеті Північного Іллінойса, де навчаються 25 тисяч студентів. У лекційний зал увійшов молодий чоловік і відкрив вогонь з дробовика. Внаслідок стрілянини загинуло щонайменше семеро осіб, включно з нападником, а 15 зазнали поранень.

Розпочався цей епізод о третій годині дня, в аудиторії, де студенти слухали лекцію з океанології. Саме в цей час сталася трагедія. Студент Джордж Ґейнор каже:

“Я сидів у класі, записував лекцію, яку читав наш професор. Раптом з’явився нападник і почав стріляти”.

Хтось почав кричати викликайте поліцію. Нападник стріляв з рушниці, а відтак з пістолета. Студенти у паніці розбігалися хто куди. Очевидці описали як нападник, одягнений в чорне вбрання та шапку, озброєний рушницею і двома пістолетами, стояв мов статуя, з порожнім виразом обличчя і стріляв по залу.

Стрілянина тривала кілька хвилин. За той час нападник поранив 22 осіб, шестеро з них смертельно, а відтак вистрелив у себе. На місце трагедії поліція прибула за дві хвилини після цього. І майже одразу по всьому університеті пролунало попередження, щоб ніхто не виходив з приміщень. Керівництво університету реагувало швидко, навчившись від трагедії масового вбивства студентів минулого року у Вірджинському технологічному університеті.

Згідно з повідомленнями, криваву розправу в Університеті Північного Іллінойса вчинив 27-річний колишній аспірант Стівен Казміршак. Кажуть, що він добре вчився і здобув відзнаку за працю із соціології на тему релігії у в’язницях. Останнім часом Казміршак був зареєстрований як студент в Іллінойському університеті в Шемпейн.

Про мотиви його вчинку поки що не відомо. Однак сценарій вбивства нагадував попередні випадки: нападник, одягнений в чорне вбрання, обстрілює заповнений невідомими йому людьми зал, а відтак стріляє в себе.

Учора ввечері в університетському містечку люди запалювали свічки, і молилися за загиблих студентів. Об’єднана громада оплакує їх, усвідомлюючи, що могло бути гірше.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG