Спеціальні потреби

Райс назвала погрози Росії щодо України неприйнятними


Державний секретар США Кондоліза Райс назвала неприйнятною погрозу Росії націлити ядернi ракети на Україну, якщо Київ вступить у НАТО і розташує на своїй території елементи системи ПРО, яку адмiнiстрацiя Буша планує розгорнути у Схiднiй Європi.

З погрозою такого змiсту виступив учора у Москвi президент Володимир Путiн, незважаючи на те, що серед країн, якi могли б розгорнути елементи системи ПРО дотепер згадувалися лише Польща i Чехiя.

“Такі образливі заяви не сприяють російсько-американським стосункам”, – відповіла Райс на прохання Ричарда Луґара прокоментували цю справу під час слухань сенатського комітету з міжнародних відносин.

Впливовий сенатор-республіканець Луґар вiд себе вказав i на iнший факт тиску Росії на своїх сусідів:

“Росія погрожує Україні та її сусідам ракетами та здійснює тиск шляхом перекриття поставок газу”.

Луґар вважає, що запрошення Президента Путіна на саміт НАТО у Бухаресті може негативно вплинути на процес розширення Альянсу. У відповідь державний секретар США Кондоліза Райс заявила, що риторика, яку останнім часом застосовує Кремль є недопустимою. За її словами, позиція Росії щодо розширення НАТО не вплине на рішення країн-членів Альянсу щодо прийняття нових членів:

“Що стосується НАТО, то ми переконані, що союзники в Альянсі зроблять все, що вважають за потрібне, і Росія не має там права вето. Ми розглянемо позиції різних країн і їхню готовність до членства у НАТО чи інших форм співпраці з НАТО. Ми також завжди чітко заявляли про свою відданість ідеї незалежної та суверенної України та інших країн, які колись були частиною Радянського Союзу, час якого пройшов назавжди. І ми сподіваємось, що Росія це розуміє”.

На запитання сенатора Луґара про те, наскільки готові США підтримати ідею приєднання України та Грузії до Плану дій щодо набуття членства у НАТО, Кондоліза Райс заявила, що США та країни-члени Альянсу можуть ухвалити відповідне рішення лише після детального аналізу позицій та готовності країн до співпраці з НАТО.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG