Спеціальні потреби

Помер борець за права людини конгресмен Том Лантос


Конгресмен Том Лантос, широко відомий як експерт в ділянці закордонної політики, помер від раку на 81-му році життя. Том Лантос майже три десятиліття служив у Палаті представників США, де він здобув репутацію поборника людських прав:

“Нас глибоко непокоїть питання прав людини, чи то в Китаї, чи в Північній Кореї, чи в будь-якій іншій країні”.

Томас Пітер Лантос народився у Будапешті 1928-го року. Під час Другої світової війни, будучи підлітком, пішов у підпілля. У 1947-му році приїхав на навчання до Сполучених Штатів.

Професор Чарлз Ґаті з Університету імені Джонса Гопкінса каже, що пережите Лантосом під час війни вплинуло на формування його світогляду:

“Керівним принципом його світогляду був антитоталітаризм. Він пристрасно ненавидів диктаторів, ненавидів людей і політиків, які дискримінують проти інших на основі раси, національного походження чи релігії”.

У Лантосі рух за права людини знайшов свого поборника. У Конгресі США він домагався схвалення законодавства, яке карало режими, що порушували права людини. Завдяки його зусиллям з’явився закон, що заборонив імпорт коштовного каміння з Бірми. Водночас Лантос підтримав рішення Президента Буша вторгнутись в Ірак, але згодом став гострим критиком цієї війни:

“Ми повинні залишити Ірак, заради інтересів тієї країни і заради наших власних інтересів. Пора іти, і йти вже”.

Лантос був великим прихильником Ізраїлю. Він казав, що підтримує ту країну не тому, що він єврей, а тому що вірить в демократію і ненавидить тероризм. Сильна віра в демократію також спонукала Лантоса підтримати справу допомоги посткомуністичним країнам Східної Європи.

Колишній посол США в Угорщині Марк Палмер заявив, що конгресмен Лантос брав активну участь у знесенні бар’єрів між Сходом і Заходом:

“Том брав участь у церемонії перетину дроту на кордоні між Угорщиною і Австрією”.

Том Лантос прибув до Америки бідним емігрантом, але завдяки наполегливій роботі став одним з найвпливовіших членів Конгресу США.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG