Спеціальні потреби

Чергова порція зауважень Ющенка щодо уряду


Рівень конфліктності поміж центрами української влади зростає день у день. Сьогодні Секретаріат президента виголосив чергову порцію критичних зауважень щодо дій уряду Юлії Тимошенко.

Якщо стежити за українською стрічкою головних політичних новин, то більшість з них стосуються коментарів Секретаріату президента та Кабміну на адресу один одного. Якщо вчора ньюзмейкером була Юлія Тимошенко, відсторонивши від обов’язків голови Фонду держмайна соціалістку Валентину Семенюк, то сьогодні ініціативу перебрав Віктор Ющенко. Він зупинив дію цього указу, підписаного Тимошенко.

Ющенко вважає, що зазначені розпорядження Кабінету Міністрів не відповідають Конституції, яка відносить до повноважень Кабінету Міністрів вирішення кадрових питань стосовно керівників центральних органів виконавчої влади. Натомість такі його дії викликали серйозне занепокоєння у першого заступника Тимошенко Олександра Турчинова:

“Я в деякій мірі шокований цим указом. Фактично призупинена боротьба з корупцією у Фонді держмайна, призупинена боротьба з тіньовою схемою приватизації. Я сподіваюся, що Верховна Рада не буде змушувати нас чекати на прийняття рішень, зокрема кадрових питанеь”.

Ющенко заявив, що шокований станом економіки, а саме показником інфляції за минулий місць, який сягнув рекордної позначки у 2,4%. Це викликано очікуваннями викиду в економіку значної грошової маси через виплати заощаджень Ощадбанком. Але якщо Міністкрство фінансів не задіє радикальних методів, економіка може серйозно втратити, вважає гарнат Конституції.

Але і це ще не останній конфлікт. Президент Ющенко під час наради з главами облдержадміністрацій заявив, що до збору підписів під вимогою про відставку Арсенія Яценюка з посади голови Верховної Ради долучилися і союзники блоку “Наша Україна – Народна самооборона”. Як він сказав, як тільки за його ініціативою було намагання включити до порядку денного Верховної Ради законопроект про держзакупівлі, дві політичні сили зібрали підписи про відсторонення голови Верховної Ради із займаної посади. Президент прямо натякнув на БЮТ, але тимошенківці відразу відхрестилися від цього звинувачення.

У своїй заяві БЮТ зазначив, що “нікому і за жодних обставин не дасть відправити Арсенія Яценюка у відставку. І навіть спроби вдатися до подібної авантюри матимуть з нашого боку адекватну відповідь”.

Фракція БЮТ наголошує, що Яценюк користується “повною і безумовною” підтримкою з її боку.

БЮТ звертається до всіх політиків з демократичного табору з проханням “не вносити зайвого сум’яття в ряди демократичних сил та не розповсюджувати чуток, що завдають шкоди репутації коаліції”.

Водночас, БЮТ вважає, що “заява президента може бути розцінена як прикре непорозуміння – очевидно, мова йде про те, що главу держави було дезінформовано” – сказано в заяві. Сам Аресній Яценюк цього ще не коментував.

Інше за темою

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG