У столиці Литви Вільнюсі розпочала роботу неформальна зустріч міністрів оборони країн-членів НАТО. На порядку денному засідання і українське питання.
Основна тема неформальної зустрічі міністрів оборони країн-членів Північно-атлантичного альянсу – ситуація в Афганістані та Косово. Однак вже в перший день наради призначено засідання комітету Україна-НАТО. На нього запрошено й міністра оборони країни Юрія Єханурова. Генсек Блоку Яап де Гооп Схефер каже – з українськими урядовцями є про що поговорити:
“Ми обговоримо з нашим українським колегою Юрієм Єхануровим пріоритети співробітництва НАТО з Україною у сфері проведення операцій. Також ми подумаємо, яку додаткову допомогу може надати Альянс у реформуванні системи оборони, яку проводять українські урядовці”.
Пану Єханурову є що розповісти колегам – напередодні українські військові затвердили план переходу до професійного принципу комплекатції армії. Документ передбачає, що повністю професійною українська армія стане до 2010-го року, тобто вже за три роки. Цей масштабний проект може обійтися українській скарбниці в 10 мільярдів доларів.
Але все ж – основне завдання української делегації – підготувати ґрунт для запланованого на квітень Бухарестського саміту НАТО. Українські урядовці сподіваються на цьому зібранні отримати запрошення почати виконувати план щодо набуття членства в Альянсі. Однак оглядачі кажуть, що деякі з країн-членів, зокрема Німеччина і Франція, ще не визначилися, чи варто пропонувати Україні вищий рівень співпраці. Адже рівень підтримки членсва в Альянсі громадянами країни залишається критично низьким. Крім того, в Берліні та Парижі можуть зважати на позицію Кремля, який неодноразово публічно критикував намір Києва стати повноправним членом НАТО. Відатак, перед Юрієм Єхануровим складне завдання – переконати колег в доцільності переходу до виконання так званого ПДЧ.
Українське оборонне відомство повідомляє про заплановані зустічі глави українського оборонного відомства з міністром оборони США Робертом Ґейтсом, та колегами із деяких європейських країн.
Інше за темою
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1