Спеціальні потреби

МакКоннел: Аль-Кайда залишається найбільшою загрозою для США


Питання національної безпеки обговорили на Капітолійському пагорбі члени комісії Сенату з питань розвідки. Перед законодавцями зокрема виступив директор Національної розвідки США Майк МакКоннел. Він висловив занепокоєння з приводу зростаючої спроможності аль-Кайди вдаватися до терористичних атак у багатьох країнах. Перед учасниками слухань виступив і директор ЦРУ Майкл Гейден. Він визнав, що метод симуляції утоплення таки був свого часу застосований при допитах кількох осіб підозрюваних у тероризмі.

Директор Національної розвідки Майк МакКоннел заявив, що терористична організація аль-Кайда удосконалює свою спроможність атакувати Сполучені Штати вишколом та дислокуванням нових кадрів:

“Аль-Кайда залишається найсуттєвішою терористичною загрозою як у середині, так і за межами США. Незважаючи на досягнутий нами за останні роки успіх, організація втримала або відновила ключові елементи своїх спроможностей”.

МакКоннел заявив законодавцям у вівторок, що розвідувальні служби США досягли минулого року певного успіху. Адже 2007-го значних тератак проти США та більшості союзників таки не було.

Однак посадовець доповів членам комісії Сенату з питань розвідки, що Осама бін Ладен та інші терористи продовжують переховуватися у заселених племенами районах Пакистану. Він додав, що аль-Кайда використовує прикордонну зону цієї країни як полігон для вишколу бойовиків з метою вчинення терактів у Пакистані, на Близькому Сході, у Африці, Європі і Сполучених Штатах. Посадовець додав, що аль-Кайда в Іраку починає розсилати своїх вихованців в інші країни:

“Аль-Кайда в Іраку все ще залишається центральною, найбільш дієвою ланкою організації. Нас дедалі більше непокоїть, що попри нанесення аль-Кайді в Іраку значних втрат коаліційними силами, терористи спроможні вдаватися до атак поза межами цієї країни”.

МакКоннел каже, що за останніми даними розвідки, майже сто бойовиків аль-Кайди надіслано з Іраку до інших країн для створення там терористичних осередків.

Перед комісією Сенату у цей день виступив і директор ЦРУ Майкл Гейден. Він уперше офіційно визнав факт застосування методу симуляції утоплення до трьох осіб, підозрюваних у причетності до аль-Кайди, приблизно п’ять років тому:

“Метод симуляції утоплення практикували лише на трьох затриманих. Їх імена – Халід Шейх Мохамед, Абу Зубайдаг та Аль-Нашірі. Відтоді, вже майже п’ять років ЦРУ не застосовувало цього методу”.

Симуляція утоплення – це техніка, за якої допитуваному здається, що він ось-ось захлинеться. Гейден пояснює, що її застосовували у час, коли бракувало інформації, а напади терористів у Сполучених Штатах вважалися неминучими. Багато американців вважають цей метод допиту – формою тортур.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG