Спеціальні потреби

Армія України буде професійною до 2010-го року


Українські військові затвердили план переходу до професійного принципу комплекатції армії. Документ сьогдні підписав міністр оборони Юрій Єхануров. План розробляли у генштабі і погоджували з експертами – ті схвально висловилися про документ. Він передбачає, що повністю професійною українська армія стане до 2010-го, тобто вже за три роки.

Підписаний документ – дуже детальний. Він має план дій для кожної військової частини на період реформування. Міністр нагаує – за часів президенства Леоніда Кучми планували відмовитися від призову до 2015-го року. Однак Віктор Ющенко пообіцяв завершити цей процес на п’ять років раніше. Цей термін Єхануров називає цілком ймовірним.

Вже нині кількість контрактників у ЗСУ перевищує кількість призовників. Підрозділи забезпечення, зв’язку та штабні підрозділи укомплектовані військовослужбовцями за контрактом майже стовідсотково. Бойові частини – переважно складаються із призовників. Відсутність службового житла, слабке матеріалне заохочення стримують перехід до професійного війська.

Весь процес переходу до нього оцінений майже у 10 мільярдів доларів.

Тільки на цей рік військові просять понад два мільярди. Майже половина цієї суми піде на збільшення грошового забезепечення армії. Частину грошей військові можуть заробити самотужки – розглядають можливості продажу надлишкового майна. Його нині доводиться охороняти понад 18 тисячам службовців.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG