Спеціальні потреби

Завершальні акорди кандидатів перед супер-вівторком


Американці дивляться на стан економіки своїє країни з найбільшим песимізмом за останні 15 років. Згідно з опитуваннями громадської думки, один з десяти американців вважає, що економіка впала в рецесію. Тому, ця тема одна з найважливіших у цьогорічній виборчій кампанії.

Напередодні так званого супер-вівторка, коли республіканці та демократи обиратимуть свого єдиного кандидата відразу у 24-ох штатах, претенденти роблять останні зусилля заручитися підтримкою виборців. І хоча важко сказати хто представлятиме свої партії на виборах, кандидати вже приміряються до можливих опонентів на виборах у листопаді.

Останні вихідні на передодні супер-вівторка кандидати провели у найбільш важливих для перемоги штатах. Так, Гілларі Клінтон зупинилась у штаті Мізурі:

“Нам потрібен хтось, хто може йти нога в ногу з республіканцями, оскільки я не думаю, що вони віддадуть Білий дім без боротьби”.

Однак, чи вважають виборці демократи, що саме Клінтон може виграти цю боротьбу? Чимало віддають перевагу Бараку Обамі, а сам кандидат не втрачає оптимізму:

“Боротьба дуже щільна. Я очікую, що у деяких штатах Клінтон матиме добрі результати, як то у її рідному Нью-Йорку. У Каліфорнії вона має велику перевагу, але ми відбираємо її прихильників”.

Проведене телеканалом АВС та газетою “Вашингтон Пост” опитування свідчить, що на сьогодні Клінтон підтримують 47% демократів, тоді як Обаму 43%. Статистично це майже однакові результати.

У республіканців картина більш чітка. МакКейна підтримує 48% виборців, тоді як його найближчого опонента Міта Ромні 24%.

Результати опитування свідчать, що якби вибори президента пройшли зараз, то у випадку, якщо виборці обиратимуть між Гілларі Клінтон та Джоном МакКейном – 49% готові віддати свої голоси за МакКейна і 46% за Клінтон. У разі, якщо опонентами будуть МакКейн та Обама, перед веде демократ. Однак, хто саме представлятиме свою партію на виборах у листопаді поки що сказати важко. Якщо МакКейн має шанси забезпечити свою номінацію після супер-вівторка, у демократів боротьба занадто напружена, аби прогнозувати переможця.

XS
SM
MD
LG