Спеціальні потреби

Виборча кампанія-2008 найдовша за всю історію США


Американцям лишається десять місяців перед тим, як вони мають визначити наступного господаря Білого дому. Передвиборча кампанія цього разу виявилася найдовшою не лише за всю історію США, але і будь-якої іншої західної держави сучасності. Деякі експерти вважають, що така тенденція скоро поширюватиметься і на решту країн світу.

Сенатор Джон Кеннеді розпочав свою президентську кампанію 2 січня 1960-го року. До дня виборів залишалося десять місяців.

Десять місяців порівняно із сьогоднішньою тривалістю президентських перегонів – термін дуже короткий. У цьогорічних перегонах кандидати почали оголошувати про свою участь у виборах вже у грудні 2006-го. Майже дворічна кампанія деяких виборців втомлює. А це може призвести до низької явки у день виборів, каже експерт Фонду “Спадщина” Браян Дарлінґ:

“Настає вирішальний день, а виборцям вже байдуже, хто стане переможцем”.

Довгі кампанії, крім того, потребують значного фінансування. Сьогодні кандидат має витратити якнайменше сто мільйонів доларів, і це лише на попередні вибори. Що довша кампанія, то більше словесних бійок між кандидатами.

З іншого боку, довгі кампанії дозволяють виборцям ретельно проаналізувати платформи кандидатів. Перша поправка до американської Конституції закріплює право на свободу слова. Тому кандидати можуть говорити все, що завгодно на будь-якій стадії кампанії.

У багатьох країнах світу ситуація інша. Стівен Гарпер став Прем’єр-міністром Канади менше, ніж за два тижні. У Франції вибори пройшли за три місяці. І вже за шість днів після дня виборів, Жак Шірак поступився президентським кріслом своєму наступнику Саркозі. Наприкінці минулого року австралійці вибрали нового прем’єра – лідера Робочої Партії Кевіна Радда – після шеститижневої кампанії, яку у народі охрестили передвиборчим марафоном.

Експерт Американського інституту підприємництва Норм Орнстайн каже, що американці повинні вже звикнути до довших політичних баталій. І ця тенденція має поширитись у світі, вважає він:

“Сьогодні ми маємо 500 каналів кабельного телебачення, вільні від урядового контролю медіа. Ви не можете заборонити людям спілкуватися так, як їм завгодно, мобілізуватися на ранніх стадіях та обговорювати питання політичного процесу”.

Тим часом до дня виборів залишається десять місяців. Саме стільки сенатору Кеннеді знадобилося, щоб стати господарем Білого дому.

Відео - найголовніше

Найважливіше з промови Байдена до американців.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:45 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG