Спеціальні потреби

Фізична активність – панацея для довголіття


При підвищенні рівня життєвих стандартів та вдосконаленні технологій у медицині, вік американців важко визначити на око. Побутує думка, що у своїх 50 багато хто виглядає не більше як на 35. Підтвердженням цього є нове дослідження британських науковців. Воно свідчить, що люди, які займаються спортом, можуть бути біологічно молодшими, аніж їхні ровесники, які ведуть сидячий спосіб життя.

Нещодавні дослідження показують, що фізична активність допомагає запобігти серцевим захворюванням, діабету та раку. Науковці кажуть, що регулярні заняття у спортзалі позитивно позначаються на клітинах організму.

Професор Елісса Епл спеціалізується на проблемах стресу та старіння клітин:

“Досліджуючи клітини, можна побачити процес старіння організму. Наші клітини відображають те, як швидко ми можемо захворіти, і як довго можемо жити”.

Британські дослідники брали зразки крові 2400 близнюків. Вони вивчали їхню структуру ДНК, зокрема тіломір – кінцеву частину хромосоми, яка захищає ДНК від пошкодження. З віком тіломіри стають коротшими. Відтак, що більшою є довжина тіломіра, то молодшими є наші клітини.

Науковці кажуть, що тіломіри тих людей, які займаються спортом 30 хвилин на день, є значно довшими від тіломірів людей такого ж віку, які ведуть сидячий спосіб життя. Це перше дослідження, яке вказало чинник, що може запобігти або сповільнити старіння клітин.

Клітини учасників дослідження, які проводили у спортзалі півгодини на день, виявилися на 10 років молодшими, аніж в тих хто не займався спортом.

Дослідники твердять, що фізичні вправи допомагають зменшити стрес та дратівливість, які негативно впливають на клітини організму, а відтак на тривалість нашого життя.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG