Спеціальні потреби

Гіларі Клінтон підтримала рух України до НАТО


Претендент на президентську кандидатуру від Демократичної партії Гiларi Клiнтон привiтала лист українських керівників до НАТО та пообіцяла пiдтримати рух України до альянсу.

«Я з ентузіазмом вітаю лист від 11 сiчня від президента України Вiктора Ющенка, прем`єр-мiнiстра Юлії Тимошенко та голови Верховної Ради Арсенія Яценюка до генерального секретаря НАТО Яап Де Хооп Схеффера, в якому вказано на прагнення України до тісніших стосункiв з НАТО, включно з участю в Планi дій щодо членства», - сказано з заявi, опублiкованiй на сайтi www.HillaryClinton.com.

Клінтон висловлює надiю, що кроки в цьому напрямку буде зроблено на самiтi НАТО в Бухаресті на початку квітня. Колишня перша леді також аплодує «намаганням України шляхом набуття членства в НАТО мiцно закрiпити своє мiсце в транс-атлантичнiй спiльнотi».

«Я обіцяю пiдтримати намагання України виконати необхiднi передумови для участi в ПДЧ та, в перспективi, для набуття членства в НАТО. Сполучені Штати повиннi активно заохочувати інші країни НАТО поглиблювати свої двосторонні вiдносини з Україною – державою, яка розiрвала з своїм авторитарним минулим i яка прагне жити у добрих стосунках зi всіма своїми сусiдами», - сказано далі в заявi.

Колишня перша ледi також закликала адміністрацію Буша надати Українi всю необхiдну підтримку для завершення нею процесу приєднання до Світової організації торгiвлi.

В заявi також перераховано поїздки Гіларі Клінтон в Україну та зусилля, якi вона доклала ще в якостi першої леді на підтримку демократичного руху в Українi, потерпілих вiд чорнобильської катастрофи та українських жінок-жертв торгiвлi людьми.

На думку оглядачiв, невипадково, що заяву опублiковано за кілька днiв до Супер-вiвторка – дня, в який панi Клінтон та її головний суперник за кандидатуру від Демократичної партії Барак Обама у понад 20-ох штатах змагатимуться за голоси американських виборцiв, немалу частину яких складають американські українці.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG