Спеціальні потреби

Нелегали у США – незручна тема для полiтикiвНеабияк американці занепокоєні питанням імміграції, зокрема: що робити з нелегальними іммігрантами, які вже перебувають на території США, та як запобігти припливу в країну нових нелегалів? Про небезпеку цього явища для Америки пишуть економісти, свої рецепти подолання проблеми пропонують політики.

Як каже Скот Кітер з Дослiдницького центру Pew, протягом довгого часу питання імміграції знаходилося майже у самому кінці списку проблем, що цікавлять виборців. Але вiн додає, що жорстка позиція щодо імміграції може спонукати до активнішого голосування консервативних республіканців.

«Існує невелика група виборців, які категорично вимагають, щоб всі нелегальні іммігранти залишили країну. І їхній вплив на виборчий процес є значно більшим, аніж їхня кількість, просто тому, що вони сильно переймаються цим питанням».

Політичні організації, які об’єднують вихідців з країн Латинської Америки, кажуть, що стратегія республіканців може відвернути вiд цієї партії значну частину електорату. Говорить Сесілія Муньйоз від Національної Ради «Ля Раза»:

«Кандидати вважають, що вони можуть обмежити питання виключно нелегальними іммігрантами. Мовляв, для вихідців з країн Латинської Америки, які мають американське громадянство, це не буде проблемою. Але вони помиляються, тому що вони атакують цілу громаду».

Муньйоз додає, що латиноамериканці – частина електорату, яка зростає найшвидшими темпами. Очікується, що принаймні дев’ять мільйонів вихідців з країн Центральної та Південної Америки проголосує у листопаді на президентських виборах. Вона також запитує, що цікаво, яким чином, після того як хтось з республіканців виграє номінацію, він збирається привертати цю частину електорату -- після того, як вони весь цей час тиснули і ображали усю іспаномовну громаду?».

Муньйоз зазначає, що президент Буш здобув свого часу сорок відсотків голосів латиноамериканців. Згідно із сьогоднішніми опитуваннями, жоден з претендентів в президенти від Республіканської партії і близько не зможе наблизитися до цього результату.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG