Спеціальні потреби

Буш заявив, що настав час для миру на Близькому Сході


Президент Сполучених Штатів Джордж Буш розпочав своє турне країнами Близького Сходу з візиту до Ізраїлю.

Майже три години в Єрусалимі тривала зустріч президента Буша з прем'єр-міністром Ізраїлю Егудом Ольмертом. За словами останнього, Ізраїль і уряд Палестинської автономії докладають багато зусиль для відновлення близько-східних мирних переговорів, які охоплюють питання кордонів майбутньої палестинської держави, статус Єрусалима, долю палестинських біженців і єврейські поселення.

Глава ізраїльського уряду зауважив, що важко досягти миру в умовах, коли є постійна загроза бойовиків з контрольованого Гамасом сектора Газа. Президент Буш, у свою чергу, закликав Ізраїль знести незаконно споруджені єврейські поселення, а палестинців припинити терористичні напади.

Між тим у секторі Газа щонайменше п'ять тисяч палестинців, здебільшого прихильників Гамасу, влаштували демонстрацію протесту, на якій засудили політику США на Близькому Сході. Учасники акції вигукували такi гасла як «Смерть Америці», палили американські та ізраїльські прапори.

Як відомо, Гамас відмовляється визнати державу Ізраїль, чим підриває зусилля президента Палестинської автономії Махмуда Аббаса на досягнення миру з Ізраїлем.

Президент Буш має у четвер зустрітися з Аббасом на Західному березі, після чого продовжить поїздку регіоном, що ще передбачає зупинки у Кувейті, Бахрейні, Об'єднаних Арабських Еміратах, Саудівській Аравії та Єгипті.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG