Спеціальні потреби

Голосування в Нью-Гемпширi виявилися сюрпризомПопередні вибори в штаті Нью-Гемпшир, на яких визначаються лідери від Демократичної та Республіканської партій, що мають представляти ці партії на цьогорічних президентських виборах у США, побили всі рекорди активності виборців. На дільниці цього року з'явилося майже 500 тисяч людей. Це на 100 тисяч більше ніж у 2000 році, коли явка була рекордною. Усе ж сюрпризом для багатьох стали переможці виборів.

Найбільшою несподіванкою виборів в штаті Нью-Гемпшир став результат змагання серед претендентів на президентську посаду від Демократичної партії. Найбільше - 39 відсотків голосів набрала Гіларі Клінтон, а її головний конкурент Барак Обама отримав 37 відсотків. Після того, як минулого тижня в Айові Клінтон була лише третьою, її перемога в Нью-Гемпширі значно покращує шанси колишньої першої леді стати єдиним кандидатом в президенти від Демократичної партії. Вiтаючи результат в Нью-Гемпширi, вона закликала своїх прихильників повторити його в інших штатах:

«А тепер разом, давайте цей результат, який приніс нам Нью-Гемпшир, повторимо у всій Америці».

Після поразки в Айові Клінтон мусила щось змінювати в ході своєї кампанії. Багато хто каже, що саме в Нью-Гемпширі вона вперше вийшла з тіні свого чоловіка і саме там вона відкрилась для людей як сильна і водночас емоційна людина. Це не могло не сподобалося електорату, особливо жінкам, які побачили розчулену Гіларі. Один з таких моментiв виборцi засвiдчили, коли у Клінтон запитали, як вона витримує напругу кампанії, на що вона, стримуючи сльози, вiдповiла:

«Мені ця країна надала стільки можливостей, я просто не хочу, щоб нам жилося гірше».

Тим часом Барак Обама, який побудував кампанію на необхідності змін, має дякувати молодому поколінню за такий високий відсоток підтримки. Саме про них вiн i говорив, коли сказав, що «вони відчувають серцем, що наступають нові часи».

Серед республіканців ситуація виглядає більш заплутаною. На виборах у Нью-Гемпширі переміг 71-річний сенатор і ветеран В'єтнамської війни Джон МакКейн. Проте він не має великої підтримки загалом по країні. Мітт Ромні, який витратив на телерекламу більше грошей за всіх кандидатів, пройшов другим. А колишній мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані, який донедавна міг похвалитися найбільшою підтримкою загалом по країні, у Нью-Гемпширі став лише четвертим. Проте, визначити лідера серед обох партій можна буде більш менш точно лише після 5-го лютого, коли одразу 21 штат проведе свої партійні голосування.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG