Спеціальні потреби

Виборча кампанія у США входить в новий етапПрезидентська виборча кампанія у США, яку фахівці вже назвали найдовшою та найвитратнішою за всю історію, дісталася свого проміжного фінішу. Незабаром виборці повинні з майже двох десятків претендентів від Демократичної та Республіканської партій вибрати двох лідерів, які і поведуть основну боротьбу за крісло у Білому Домі. Першим вже третього січня визначатиметься штат Айова і саме там претенденти витрачають основні свої кошти на передвиборчу рекламу.

Американським політикам не вдалося повноцінно насолодитися новорічними святами. Зараз вони роблять все можливе, аби за останні години перед попередніми виборами в штатi Айова схилити електорат на свій бік. Найбільш дієвий спосіб – це звичайно реклама. На вулицях, в газетах, на радіо, поштою і звичайно на телебаченні – всюди де тільки можливо.

За підрахунками, лише в одному штаті Айова кандидати разом витратили на рекламу 50 мільйонів доларів. З них 30 мільйонів – саме на телевізійну рекламу.

У передноворічні дні глядачі в Айові подивилися загалом 50 тисяч рекламних роликів. А це майже 9 годин політичної реклами на добу.

Найбільше серед демократів рекламувався сенатор Барак Обама. Його витрати склали дев`ять мільйонів доларів. Слідом за ним – Гілларі Клінтон – трохи більше семи мільйонів. Джон Едвардс третій – він витратив три мільйони доларів.

Щодо республіканців, вони витратили на телевізійну рекламу менше. Мітт Ромні старався найбільше – сiм мільйонів. Майк Гакабі півтора мільйони і Фред Томпсом - один мільйон доларів.

Деякі з претендентів, як наприклад колишній мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані і сенатор Джон МакКейн вирішили взагалі відмовитись від телевізійної реклами в Айові, роблячи акцент на поштові листівки. Кожна листівка, в середньому обходиться їм в 60 центів. Зараз поштові скриньки жителі Айови просто завалені листівками від претендентів.

Загалом штат Айова є невеликим аграрним штатом в північному центрі Америки. Очікується, що на вибори 3-го січня, які тут називають «кокусами», прийде приблизно 250 тисяч виборців. Саме на них і спрямовані усі рекламні зусилля кандидатів. Вже зараз на кожного виборця кандидати витратили в середньому 200 доларів. Висока ціна за голос підтримки. Проте кандидати згiдні витрачати тут такі великі кошти, бо традиційно результати голосування в Айові задають тон виборів і в решті американських штатів. Хто виграє в Айові має більше шансів стати наступним президентом США.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG