Спеціальні потреби

В Кенії після виборiв триває кровопролиття


Кількість загиблих у Кенії внаслідок заворушень, що почалися після виборів президента, зросла до щонайменше 125-ти осіб. Поліція все ще намагається припинити протести опозиції в столиці країни - місті Найробі.

Очевидці кажуть, що правоохоронці застосували сльозогінний газ аби розігнати натовп, який підтримує кандидата від опозиції Рейла Одінґу. Крім у Найробі протести також пройшли в містах Момбаса та Кісуму.

Нагадаємо, що Одінґа відмовився визнати офіційні результати виборів, які вказували на перемогу дiючого президента Мваї Кібакі. Одiнґа закликає своїх прихильників провести в четвер у Найробі мирну демонстрацію.

Тим часом Кібакі в своєму новорічному зверненні до народу закликав своїх спiввiтчизникiв до ''національного примирення'' однак додав, що уряд його країни вдаватиметься до крайніх заходів в боротьбі з повстанцями.

Сполучені Штати та Євросоюз поставили під сумнів легiтимнiсть результатiв президентських виборів у Кенії, які показують, що Кібакі переміг Одінґу з різницею у 230 тисяч голосів.

XS
SM
MD
LG