Спеціальні потреби

Президент Буш підписав новий енергетичний закон


Президент Буш підписав у середу новий енергетичний закон. Ним вперше за останні 32 два роки встановлюються норми споживання пального для легкових автомобілів, а також передбачається перехід на використання енергозберігальних ламп. Підписуючи закон, Джордж Буш зауважив, що це є вагомим кроком у напрямку до зменшення залежності США від нафти, у боротьбі з глобальним потеплінням і загалом для покращення стану довкілля.

Ключовим пунктом закону є встановлення нових граничних норм споживання автомобілями бензину. Представниця Ради захисту природних ресурсів Карен Вейленд зазначила:

“Це добрий закон. Стандарти споживання палива автомобілями піднімаються в США вперше за останні 32 роки”.

Досі вважалося нормою 8,5 літрів бензину на 100 кілометрів для легкових і 10,5 літрів для позашляховиків. Через 13 років ці показники мають покращитись на 40%. В середньому до 6,5 літрів на сто кілометрів.

Закон допоможе споживачам заощадити до тисячі доларів в рік на бензині. Втім фахівці, як от Рон Дефор, переконані, що насправді люди лише втратять, оскільки змушені будуть купувати нові авто:

“Люди зможуть економити на бензині, але в підсумку втратять більше. Адже багатьом з них доведеться купувати нові автомобілі”.

Енергетичний закон також передбачає, що частка біопалива такого як етанол в бензині повинна постійно збільшуватись. А з роками з’являтиметься все більше машин, що їздитимуть виключно на етанолі.

Окрім автомобілів закон подбав про поступовий перехід Америки на енергозберігальні лампи. До 2020-го року звичайні лампи розжарювання повинні бути замінені новими, що споживають на 70% менше електроенергії. Відтак, очікують, що завдяки новим стандартам енергоспоживання відпаде необхідність далі використовувати вугільні електростанції.

Американські законодавці після довгих дискусій у вівторок підтримали новий енергетичний закон країни, 314 голосів “за” – 100 “проти”.

Заради прийняття нового закону своїми вимогами поступилися демократи, які до того вимагали накладення додаткового податку на нафтові компанії. Зібрані таким чином кошти планувалося використати на субсидування компаній, що виробляють енергію з альтернативних джерел, таких як вітер та сонце.

XS
SM
MD
LG