Спеціальні потреби

Новопризначені міністри позбулися депутатських мандатів


Український парламент зміг сьогодні ухвалити лише одне результативне рішення – він позбавив депутатських мандатів новопризначених міністрів уряду Тимошенко та саму прем’єрку. Тепер депутати радяться, коли можуть продовжитися сесійні засідання.

На посаді прем’єр-міністра Юлії Тимошенко буде важко – про це в один голос кажуть як українські, так і іноземні експерти. Мінімальна перевага більшості над опозицією і непрацюючий імперативний мандат дає можливість будь-якому депутату зірвати найсерйозніші наміри уряду.

Це вже наявно засвідчила і сьогоднішня ситуація в парламенті. Депутати так і не змогли обрати заступників Арсенія Яценюка та розподілити себе по комітетах. На заваді стало небажання більшості голосувати за це, допоки опозиція не пообіцяє – нових депутатів від коаліції зареєструють в ЦВК найближчими днями. ЦВК – орган незалежний, але формуєтсья він за політичним принципом і половина його членів представляє опозиційні партії. Таким чином парламент опинився заручником Центрвиборчкому. Петро Симоненко зазначив:

“Вперше у незалежній державі вищий законодавчий огран, вибраний народом України поставлений в залежність від того, як буде розглядати це питання ЦВК. Вирішується доля тільки 14 мандатів, а 436 депутатів сьогодні не можуть працювати”.

Представник ЦВК Михайло Охендовський, обраний за квотою Партії регіонів, вже заявив, що ЦВК має на реєстрацію нових депутатів не мало не багато – 30 днів. Весь цей час коаліція може залишатися недієздатною, що особливо небезпечно для уряду – саме у найближчі тижні треба ухвалити бюджет, інакше Кабмін Тимошенко потрапляє в дуже складні умови.

Спочатку на погоджувальній раді домовилися, що Партія регіоінв дає привселюдну обіцянку – не блокувати ухвалення рішення в ЦВК, однак пізніше, такої обіцянки не прозвучало, тому депутати сьогодні розійшлися ні з чим.

В’ячеслав Кириленко каже: “Це не скасовує політичних домовленостей, яких всі п’ять фракцій досягли раніше на погоджувальній раді. Тому нам прикро, що комуністи і Партія регіонів відмовилися від свого слова”.

Цей час опозиція має використати для того, аби визначитися, кого саме вона просуватиме на посаду першого віце-спікера. За нинішніх умов – це найсерйозніша посада для опозиціонерів. Претендентів, як і раніше двоє – Адам Мартинюк та Раїса Богатирьова. Якщо голсоування за Мартинюка провалять, а категорично проти нього НУ-НС, то тоді висуватимуть Богатирьову.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG