Спеціальні потреби

До прем’єрства Тимошенко не вистачило одного голосу


Парламентська коаліція в Україні сьогодні провалила голосування за призначення прем’єр-міністром країни Юлії Тимошенко. Їй не вистачило одного голосу. Але як твердять депутати, проблема була виключно технічна.

Картинка дня – спікер Яценюк та Президент Ющенко здивовано підіймають брови і вглядаються в свої монітори. Складається враження, що вони не можуть повірити у цифру 225 на табло, яка стала результатом голoсування за призначення Юлії Тимошенко на посаду прем’єра. Відразу потому Яценюк оголошує – не спрацювали картки.

Виявилося, що не голосували за Тимошенко депутат її блоку Іван Данькевич та нaшоукраїнець Олександр Омельченко. Вони в свою чергу заявляють – голoсували “за”. Як каже Омельченко, з питанням, чому картки не спрацювали, слід звертатись до техінчних служб:

“Я думаю, що трапилася технічна помилка, а можливо і зумисна. Це питання треба насамперед поставити керівнику апарата Верховної Ради Зайчуку, або операторам. Якраз саме моя картка не спрацювала”.

Яценюк ставить на голосування чергову пропозицію – повернутися до голосування за прем’єра. І знов вже звичний результат – 225. Коаліціанти вже недвозначно починають казати – програма електронного голосування могла бути запрограмована на таку цифру, і саме через це на табло так і не зв’явилося 226 голосів, мінімальної кількості, необхідної для прийняття рішень. Бютівець Ярослав Федорчук, картка якого не спрацювала під час другого голосування, зазначає:

“Фактично свідомо відбувається зрив голосування за прем’єр-міністра і за демократичний уряд. Ми вимагаємо терміново з’ясувати ситуацію з апаратом, який контролює систему ради, тому що люди, картки яких не працювали, чітко підтвердили і вперше і вдруге, що вони голосували. І всі, хто поруч з ними працює, також чітко фіксували, що вони голосували”.

Тепер цією справою мала б зайнятися Генпрокуратура та Служба безпеки, до якої вже поступили відповідні скарги. А демкоаліція вже встигла висловити недовіру технічному персоналу парламенту. Нашоукраїнці не приховують – якщо за купівлю депутатів пропонувалися мільйони доларів, то купити техслужби значно дешевше. Тим паче, що після засідання, регіонали встигли потрощити практично вщент робоче місце спікера – видерти мікрофони, кабелі і навіть екран.

Однак надії на переголосування коаліціанти не полишають. У нараді голів фракцій бере участь президент, депутати залишаютсья на місцях і не виключають доволі неспоідваного розвитку подій.

XS
SM
MD
LG