Спеціальні потреби

Вітрові ферми на місці закритих вугільних шахт


Вугільне паливо задовольняє майже половину енергетичних потреб Америки. А що робити, коли запаси вугілля в шахті вичерпались? Саме це сталось у копальні Ґленрок у штаті Вайомінг. Федеральні закони вимагають повернення закритих вугільних копалень до їх первісного стану. Власники копальні, з якої протягом останніх 40 років видобуто понад 100 мільйонів тонн вугілля, кажуть, що в них є ідеї, як далі використовувати цю територію площею у шість тисяч гектарів. Хоч її надра вже давно виснажені, на поверхні залишилось інше невичерпне джерело енергії – вітер. Рік тому за допомогою датчиків було визначено, що в цій місцевості переважає вітряна погода.

Щоб підкорити силу вітру проект “Вітрова енергія Ґленрок” передбачає побудувати 66 гігантських вітрових турбін, спроможних генерувати майже сто мегават енергії.

Так звана вітрова ферма не лише вироблятиме чисту безвідходну електроенергію, вона також стане джерелом нових робочих місць та збільшить надходження до місцевої економіки.

Голова окружної комісії Джим Вілкокс зазначає: “Бюджет регіону збільшиться за рахунок податкових надходжень від продажу електроенергії та від нерухомого майна. Однак, з’являться нові робочі місця для встановлення та подальшої експлуатації вітряної ферми”.

За даними Американської асоціації енергії вітру подібні комплекси задовольняють менше 1% електроенергії у США. Однак, передбачають, що протягом наступного десятиліття ця цифра зросте до 6%.

Якщо не буде бюрократичних затримок, вітрова ферма Ґленрок розпочне діяти в жовтні наступного року.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG