Спеціальні потреби

США не підпишуть договору про зменшення викидів?


Делегати ООН, що проводять цими днями на індонезійському острові Балі конференцію з кліматичних змін, сподіваються що їм вдасться підписати нову угоду щодо контролю за шкідливими викидами в атмосферу. Нові домовленості повинні вступити в силу в 2012-му році після закінчення терміну дії Кіотського протоколу. Втім представники Сполучених Штатів виступають категорично проти встановлення чітких норм скорочення об’ємів шкідливих викидів для кожної країни окремо.

Основна мета конференції, що відбувається під егідою ООН, відпрацювати шляхи зменшення викидів парникових газів в атмосферу. Багато науковців вважають, що спалення вугілля і іншого викопного палива напряму призводить до підвищення світової температури. Тому члени конференції вимагають встановити чіткі норми зменшення цих викидів. Ці заходи повинні до 2050-го року удвічі скоротити викиди парникових газів в атмосферу.

Британський кліматолог Метью Інгленд зазначає: “Ми мусимо радикально змінити шлях, яким дістаємо енергію. Мусимо почати зменшувати викиди парникових газів якомога раніше – не в майбутньому, а негайно”.

Це звернення напряму стосувалося Сполучених Штатів – країни, яка чи не найбільше у світі викидає в атмосферу парникових газів. Кіотський протокл, прийнятий 1997-го року, накладав обмеження лише на індустріальні країни. І це було однією з причин, чому Джордж Буш не підписав його.

Представники США на конференції також наголошують, що їх країна не підпише нового договору, якщо там будуть встановлені конкретні норми скорочень викидів в атмосферу. У Вашингтоні, Джеймс Коннафтон головний консультант Білого дому з питань довкілля також проти підходу до встановлення обмежень лише щодо індустріальних країн. Він вважає що майбутній договір повинен включати усі країни:

“Щоб досягти відчутного зменшення викидів в атмосферу, потрібно залучити економіки усіх країн. У різних випадках підходи також можуть бути різними, але однозначно це повинно стосуватися усіх країн”.

Коннафтон буде членом американської делегації високого рівня, що відвідає конференцію в Балі наступного тижня. Конференція завершиться наступної п’ятниці. На ній також розглядають питання вирубування лісів, підвищення рівня моря та інші нагальні справи, що стосуються кліматичних змін.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG