Спеціальні потреби

Юлія Тимошенко хоче заручитися підтримкою Блоку Литвина


Засідання Ради розпочалося із блокування трибуни. Як і напередодні роботі спікера заважали представники найбільшої парламентської фракції – Партії регіонів.

Причиною конфлікту стало небажання коаліції бачити у президії Верховної Ради комуніста Адама Мартинюка. Саме цього досвідченого політика опозиція запропонувала на посаду першого віце-спікера. Попри те, що раніше цього тижня НУ-НС і БЮТ самі пропонували Мартинюку цей портфель, нині вони не готові проголосувати за комуніста.

Не дочеквшись порозуміння, спікер Арсеній Яценюк був змушений закрити засідання, закликавши фракції домовитися протягом вихідних. Весь цей час також триватимуть консультації навколо формування наступного уряду. Висунутий коаліцією на цю посаду кандидат Юлія Тимошенко намагається заручитися підтримкою інших фракцій. Оскільки ПР і КПУ відмовилися – лідерка БЮТ намагається перетягти на свій бік Блок Литвина:

“Я прочитала заяву Литвина, де він від імені фракції сказав, що якщо демократична коаліція врахує 100% програмних засад Блоку Литвина, то вони готові голосувати за уряд та за прем’єр-міністра. Якщо він це казав щиро, то ми не тільки готові внести 100% його програми в урядову програму, ми на відміну від інших, ще й готові виконати всі ці положення”.

В той же час сам Литвин не поспішає давати пані Тимошенко жодних обіцянок:

“Ми проведемо зустріч із Тимошенко і обговоримо це питання з фракцією”.

Протягом вихідних Тимошенко зустрічатиметься як з Литвином, так і з лідерами інших опозиційних фракцій. Їхньою підтримкою пані Тимошенко хоче заручитися перед важливим для неї голосуванням за кандидатуру прем’єр-міністра. Воно відбудеться вже наступного вівторка. В разі успіху Тимошенко обіцяє сформувати новий уряд протягом дня.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG