Спеціальні потреби

Пайфер: Яценюк може стати об’єднувальною фігурою


Обрання Арсенія Яценюка на посаду Голови Верховної Ради американські урядовці та експерти вважають першим кроком на шляху до стабілізації політичної ситуації. Вони сподіваються, що найближчими днями в Україні буде сформований і дієздатний уряд. Про це в інтерв'ю “Голосу Америки” заявив колишній посол США в Україні Стівен Пайфер:

“Що американський уряд хотів би бачити, так це швидкий процес формування коаліції і обрання прем’єра. Вашингтон сподівається на уряд з яким можна співпрацювати. Зараз у Вашингтоні панує певна невизначеність щодо співпраці з Україною. Звичайно є Президент Ющенко, є тимчасовий уряд. Але я чув від урядовців бажання, щоб Україна якомога швидше сформувала новий уряд і тоді співпраця буде набагато ефективнішою”.

Досвідчений дипломат вважає, що Арсеній Яценюк може стати об'єднувальним фактором в українській політиці:

“Пан Яценюк розглядається, як хтось, хто може співпрацювати з опозицією. Партія регіонів, якщо вона буде в опозиції, зможе співпрацювати з Яценюком у Раді. І я думаю, це важливо і корисно для України, якщо Юлія Тимошенко таки очолить уряд, щоб у Раді створилась ситуація, коли всі зможуть співпрацювати.

Одна з переваг, яку Україна зараз має, це те, що головні партії – Наша Україна, БЮТ і Регіони досягають згоди у ключових питаннях. Вони мають схожу позицію у питанні членства у Світовій Організації Торгівлі, намаганні покращити інвестиційний клімат в Україні, тіснішій інтеграції з Європейським Союзом. Тому, на мою думку, є реальна можливість, коли пропозиції уряду можуть мати підтримку Регіонів, і пан Яценюк може допомогти у цьому контексті”.

Відео - найголовніше

Каякінг з протезом — досвід ветерана ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG