Спеціальні потреби

Опозиційні лідери Білорусі шукають підтримку в Америці  (ВІДЕО)


Опозиція у сусідній Білорусі висловлює занепокоєння, що останній диктатор Європи, як називають Лукашенка на Заході, у 2011-му році, щоб втримати владу у свої руках, передасть президентство своєму синові. Про це представники опозиції заявили на брифінгу, проведеному Гельсінською комісією. Семеро лідерів білоруських партій та рухів розповідали про політичну ситуацію в сучасній Білорусі і про свої подальші плани.

Сенатор США і голова Гельсінської комісії Елсі Гестінґс відкрив брифінг зауваженням, що йому шкода бачити в центрі Європи країну, де найбільше порушуються права та свобода людей. На думку Гейстінгса, теперішня влада Білорусі повністю себе дискредитувала:

“Лукашенко втратив шанс, який у нього був лібералізувати економіку та політичну систему”.

Лідер опозиційного “Руху за Свободу” Олександр Мілінкевич каже, що Білорусь стоїть на порозі нового витка боротьби між владою та опозицією:

“Влада відчуває невпевненість, вона явно слабша останній рік два. Великі економічні проблеми, ресурс популізму вичерпується. Відчуваючи слабкість, вона дуже агресивна. Великі репресії, особливо проти молоді, яку вона програла”.

Білоруська опозиція сподівається отримати новий подих саме за рахунок молоді. Активістка з прав людини Еніра Бронітська зазначає, що саме молодь сьогодні зазнає найбільшого тиску від влади:

“Молодь Білорусі більше не боїться арештів, а влада шукає нові способи впливу на неї. Найчастіше неугодних владі активістів просто виключають з інститутів. А з наступного року для вступу в університет на гуманітарні дисципліни кожному необхідно буде отримати спеціальний дозвіл від місцевого ідеологічного відділу”.

Лідери опозиційних білоруських рухів вважають, що згортання демократії в Росії також може негативно вплинути на процеси в Білорусі. Вони поділилися побоюваннями, що Лукашенко згодом не захоче добровільно віддавати владу і спробує 2011-го року передати її в руки свого сина. Проте, вони вірять, що до того часу зможуть стати сильнішими і змінять систему. Представник Білоруської християнської демократії Павло Севяринець запевнив:

“Ми намагатимемося включити в опозицію нові соціальні групи, молодь, підприємців, віруючих людей. Це буде великою моральною базою для змін”.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG