Спеціальні потреби

Потрапити у Білий дім Ромні може завадити віросповідання?


Два штати: Айова та Нью-Гемпшир, за місяць першими визначать хто буде єдиним кандидатом від Демократичної та Республіканської партій на наступних президентських виборах в США. Серед республіканців у цих штатах поки що лідирує колишній губернатор Штату Масачусетс Мітт Ромні. Політичні аналітики загалом позитивно відзначають кампанію Ромні, але звертають увагу на те, що він часто змінює свою позицію стосовно деяких важливих питань, а його мормонське віросповідання може стати серйозною перешкодою на шляху до Білого дому.

На перший погляд Мітт Ромні виглядає ідеальним кандидатом в президенти Сполучених Штатів. Він телегенічний, енергійний і, здається, отримує задоволення від зустрічей зі звичайними американцями протягом усієї кампанії.

Більшість аналітиків вважають Ромні досвідченим політиком і харизматичним промовцем. 60-ти річний кандидат від Республіканців народився в сім’ї політика, закінчив Гарвард, і, займаючись корпоративним інвестуванням, заробив 350 мільйонів доларів.

В 2003-му Мітт Ромні став губернатором-республіканцем в переважно демократичному штаті Масачусетс. Популярності йому додав вдалий досвід організації Зимових Олімпійських Ігор 2002 у Солт Лейк Сіті, які до нього погрузли у корупційних скандалах. Організація олімпіади зробила Ромні популярним і проклала йому дорогу до губернаторського крісла, – вважає політичний аналітик Лері Сабато:

“Він – найенергійніший кандидат. У нього найбільш напружений графік і він, здається, найбільше з усіх хоче стати президентом”.

Ромні народився 1947-го в Детройті. Його батько – колишній губернатор Мічигану, зазнав поразки, балотуючись в президенти. Ромні виховувався у мормонській церкві. Мормонська віра залишається загадкою для багатьох американців. Вона сповідує ідеали оптимізму, важкої праці та ощадливості. Але разом з тим часто практикує таємні церковні ритуали. Відповідно до опитувань, чимало американців не хотіли б голосувати за мормона. Лері Сабато пояснює це так:

“Ліберали проти мормонів, бо ті дуже консервативні. А консерватори вважають релігію мормонів певним культом. Тож виходить що всі проти”.

Ромні, який два роки колись провів у мормонських місіях в Європі, вірить, що його віра не зменшить його шанси виграти вибори:

“Я не думаю, що люди так переймаються доктринами. А ті, для кого це важливо, побачать, що моя віра зробила мене кращим”.

Коли Ромні був губернатором Масачусетса, він виступав за право на аборти, визнавав права геїв на сім’ю і підтримував групи захисту довкілля. Але готуючись до президентських перегонів, він кардинально змінив свої погляди. Тепер він проти абортів і критикує одруження між геями. Він зайняв консервативну позицію і стосовно багатьох інших соціальних питань. Сам Ромні не бачить нічого поганого у такій зміні поглядів і каже, що не все, у що він вірив 12-13 років тому, є таким самим тепер.

У міжнародній політиці Ромні підтримує військову кампанію США в Іраку і критикує лідерів Ірану. Хоча він ніколи не служив в армії, Ромні усіма способами демонструє підтримку людей у формі:

“Коли йдеться про нашу армію, то я збільшив би ще на 100 тисяч наші війська в Іраку і знарядив би їх усім необхідним, щоб вони були в безпеці, а також отримали необхідну допомогу після повернення додому”.

Ромні часто з’являється зі своєю сім’єю: дружиною Енн, яку знає ще зі школи, п’ятьма синами і десятьма внуками. В Айові та Нью-Гемпширі Ромні випереджає конкурентів з відчутною перевагою. Але інші кандидати кажуть, що свідомо приділили цим штатам менше уваги. Традиційно, голосування за єдиного кандидати від партії відбувається, по черзі в кожному штаті окремо. Високі показники під час перших голосувань, можуть допомогти Мітту Ромні отримати кращі результати і в інших штатах.

XS
SM
MD
LG