Спеціальні потреби

День подяки – одне з найулюбленіших свят американців


День подяки, який став у США державним святом, бере свій початок з часів перших переселенців на Нову землю. Коли британські пілігрими прибули на материк, не маючи багато їжі на зиму, місцеве населення допомогли їм вижити. Наступного року новоприбулі сім’ї на знак подяки принесли їм різні дари зі своєї землі і запечену індичку, що стала невід’ємною частиною свята для американців. Сьогодні для багатьох американців День подяки став сімейною традиційною. Вони збираються разом за обіднім столом, і водночас готуються до гарячого сезону різдвяних покупок.

Президент Буш розпочав свято символічним жестом, врятувавши двох індичок від загрози стати чиїмось обідом. Цю традицію започаткував Президент Гаррі Трумен 1947-го року:

“Сьогодні я маю місію подарувати президентське помилування Мей і Флавер, які незабаром займуть почесні місця, очоливши парад з нагоди Дня подяки у Дисней Ворлд. Вони навіть не усвідомлюють честі, яка їм випала”.

Імена індичок Мей і Флавер є символом корабля, що прибув до Америки майже чотириста років тому з британського міста Плімут. І восени 1621-го пілігрими святкували перший рясний урожай з місцевими індіанцями після холодної зими у Новому світі. З тих пір й бере свій початок традиція Дня подяки.

З 1600-го року День подяки перетворився у свято, яке американці відзначають гучними парадами і бенкетами. Парад у Нью-Йорку є одним із найбільших фестивалів, який тут проводять щороку. Цьогоріч майже два з половиною мільйони людей мають намір взяти у ньому участь, в той час, коли 44 мільйони будуть дивитись його вдома з екранів телевізора.

Парад є також нагадуванням про те, що сезон покупок у самому розпалі. У цю п’ятницю після Дня подяки багато американців із самого ранку вирушать за покупками, аби скористатись великими знижками у магазинах. Минулого року майже 140 мільйонів американців потратили в цей день в середньому 360 доларів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG