Спеціальні потреби

Лідери країн-членів АСЕАН підписали хартію


Лідери Асоціації країн Південно-Східної Азії підписали хартію, яка закріплює ще більшу інтеграцію країн регіону. Підписання цього історичного документа, однак, було дещо затьмарене занепокоєнням країн-членів ситуацією у Бірмі, уряд якої звинувачують у порушеннях прав людини.

Церемонія підписання документу пройшла у Сінгапурі. Хартія надає цій регіональній організації статус суб'єкта міжнародного права. Віднині АСЕАН виступатиме повноправною стороною на міжнародних переговорах та прийматиме регіональні закони у сфері торгівлі, інвестицій, захисту навколишнього середовища, тощо. Хартія також закріплює створення агентства з контролю за дотриманням прав людини. Однак, механізму впровадження у життя стандартів прав людини у підписаному документі бракує.

Перед тим, як вступити у дію, хартію мають ратифікувати країни-члени АСЕАН. Філіппіни вже заявили, що не зроблять цього, поки військові керівники Бірми не відновлять у країні демократію та звільнять лауреатку Нобелівської премії миру демократичного лідера Аун Сан Су Чжі.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG