Спеціальні потреби

Закінчився черговий саміт країн-членів ОПЕК


Цих вихідних у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді пройшов черговий саміт країн ОПЕК. Питання падіння американського долара було одним з ключових на порядку денному зустрічі кран-членів ОПЕК. Президент Ірану Ахмадінеджад заявив, що країни-експортери нафти вже зараз розглядають можливість переведення своїх готівкових резервів в іншу валюту. Він назвав американський долар папірцем, який нічого не вартий:

“Ціна американського долара падає, і члени ОПЕК занепокоєні цим. Країни-виробники нафти матимуть значні втрати. Навіть самі американці відчувають негативні наслідки падіння ціни долара. Сьогоднішня ситуація не завдасть шкоди лише країнам, які мають великі інвестиції”.

Хоча у підсумковій декларації саміту ОПЕК про послаблення долара не йдеться, його учасники доручили своїм міністерствам фінансів ретельно дослідити це питання. Не обійшлося і без політики. Іранський президент вкотре заявив про неприйнятність позиції Адміністрації Буша щодо ядерних програм Тегерану:

“Ні з політичної, ні з військової точки зору причин починати війну у регіоні нема. Уряд США має розуміти, якщо він зробить цю помилку, американці не зможуть залишатися у регіоні”.

Розрядити атмосферу на направити обговорення в економічне русло спробував міністр закордонних справ Саудівської Аравії Сауд Аль Фейсал:

“ОПЕК – не політична організація. Це форум країн-виробників нафти. Так що всі ці політичні проблеми ви маєте оговорювати на інших зібраннях, не на цьому саміті”.

Члени картелю також обговорювати питання стабільності глобальних енергетичних ринків, розвитку інфраструктури та стану довкілля. Порушували також питання Бразилії, яка за останній час значно збільшила об’єми видобутку нафти. Щодо її членства в нафтовому картелі, Генеральний секретар ОПЕК Абдулла Ель-Бадрі висловив певні застереження:

“Бразилія поки що не зробила офіційної заявки на членство. А нові нафтові родовища потребують додаткових досліджень та інвестицій. Якщо через п’ять-шість років Бразилія вирішить, що вона готова приєднатися до ОПЕК, міністри енергетики країн-членів із задоволенням розглянуть цю пропозицію”.

Країни-члени ОПЕК контролюють близько двох третин світових запасів нафти. На їх частку припадає половина світового експорту нафти.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG