Спеціальні потреби

Новообрана Верховна Рада розпочне роботу 23 листопада


Крига скресла. Перешкоди для початку роботи новообраного парламенту подолано. Народні обранці кінець кінцем зареєструвалися в ЦВК, група з підготовки засідань Верховної Ради нарешті обрала керівництво, і навіть визначено дату відкриття сесії – 23 листопада.

Результативний день почався з реєстрації у Центрвиборчкомі останніх, хто досі зволікав, – 175-ти народних депутатів від Партії регіонів, трьох нунсівців і одного комуніста. Відтак посвідчення вже виписані на 449 осіб. Це майже повний склад Верховної Ради, за винятком одного-єдиного депутата. Представник НУ-НС і голова Нацбанку Володимир Стельмах ще не подав документів.

Несподівано успішно закінчилось і сьогоднішнє засідання робочої групи з підготовки роботи парламенту. Після багатьох безплідних днів компроміс знайшли, і голову групи обрали – нею стала представниця Партії регіонів Раїса Богатирьова. За кандидатуру проголосували одностайно, як і за кандидатуру заступника – нунсівця Романа Зварича та секретаря – члена Блоку Литвина Ігоря Шарова. Прийняли також рішення, згідно з яким новообрана Верховна Рада розпочне свою роботу в п’ятницю 23 листопада. Про це повідомив журналістів регіонал Василь Горбаль. За його словами, пропозицію висунула Партія регіонів і всі учасники робочої групи одноголосно її підтримали.

А тим часом аж до сьогоднішнього дня ситуація здавалась тупиковою. Як виглядало, у питанні про голову робочої групи сторони ніколи не досягнуть компромісу. Партія регіонів кілька разів поспіль пропонувала кандидатури від Комуністичної партії – Адама Мартинюка та Валентина Матвєєва; на цьому ж наполягали і комуністи, тоді як НУ-НС, своєю чергою, заявляв, що не погодиться на кандидатів від КПУ ні за яких умов. Безрезультатні суперечки у Верховній Раді змусили втрутитися президента. Як сказав Віктор Ющенко у четвер, перебуваючи в Єрусалимі, він готовий зібрати політичні сили у себе в секретаріаті, якщо самі вони не можуть домовитись. При цьому глава держави додав, що розуміє принизливість такої пропозиції.

Втім, принижуватись тепер нікому не доведеться. Процес запуску Верховної Ради розблокований, і робоча група вже працює над технічними питаннями – такими як розміщення депутатів у сесійній залі та порядок денний першого тижня роботи парламенту. Наступного разу група планує зібратися у вівторок, і як обіцяють її представники, вони встигнуть вирішити всі дискусійні питання до 23 листопада.

Більше того, у перший же день засідання Ради буде створена демократична коаліція. Принаймні таке пообіцяв один з лідерів НУ-НС В’ячеслав Кириленко:

“23-го ми підпишемо угоду про коаліцію між БЮТ і НУ-НС”.

Щоправда, Партія регіонів має з цього приводу іншу думку. Регіонали продовжують працювати над створенням “ефективної” коаліції. Про це повідомив журналістів один із чільних представників партії Микола Азаров. Як він сказав, саме визначення “ефективна” йому більше до душі, ніж “широка” або “демократична”. При цьому Азаров не поточнив, з якими саме політичними силами Партія регіонів працює для створення такої коаліції.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG