Спеціальні потреби

Британія є одним із найбільших місць торгівлі людьми


Уряд Великобританії посилив заходи проти торгівлі людьми. Представники правоохоронних органів заявляють, що їх кампанія спрямована проти керівників банд і виявлення шляхів, якими контрабандисти переправляють свій живий товар. Як повідомляють представники влади, Велика Британія є одним з головних місць призначення на міжнародному ринку торгівлі людьми.

“Джоен” – не справжнє ім’я дівчини, яка стала жертвою торгівлі людьми і не хоче розголосу. Думала, що коли залишить розтерзану війною Руанду, її життя стане кращим:

“Мені здавалося, у житті розкриється нова глава, новий початок. І я дуже цього прагнула”.

Одначе, чоловік, який провіз її до Британії, мав на це інші плани, – каже Джоен:

“Він зґвалтував мене, а відтак почав приводити різних людей, які один за одним мене ґвалтували. І за це вони йому платили”.

Джоен каже, що уся її сім’я померла в Руанді і не було нікого, хто би міг за неї заступитися:

“Спочатку я хотіла втекти, але куди? Вирішила покінчити з собою, але не мала як. Я шкодувала, що не загинула разом із своєю родиною”.

Фонд імені Гелен Бамбер – громадська організації, яка веде боротьбу з торгівлею людьми – допомагає Джоен загоїти душевну травму. Щоб поінформувати громадськість фонд розгорнув кампанію за участю акторки Еми Томпсон.

Згідно з дослідженням, проведеним урядом Великобританії, понад чотири тисячі жінок перевезено туди для праці в незаконній секс-індустрії. Інші джерела кажуть, що жертв торгівлі людьми може бути вдвічі більше. Представники британської влади назвали цю кампанію “Пентаметр два”. Вони сподіваються перевищити результати минулорічної кампанії. У тій операції було звільнено 84 жінок і неповнолітніх дівчат з борделів та арештовано 232 осіб, причетних до торгівлі людьми.

Детектив Нік Кінсела очолює британський Центр боротьби з торгівлею людьми:

“Ми повинні тут у Британії створити вороже до торгівців людьми середовище, щоб для них це був злочин з великим ризиком і малим прибутком”.

Джоен каже, що після одинадцяти місяців її відпустили, бо занепало її здоров’я, і вона не приносила користі своєму власникові. Відпускаючи її, він сказав:

“Він сказав: “Я заражений ВІЛом і я впевнений, що я тебе заразив”. Я пішла в клініку і довідалась, що інфікована ВІЛом, який спричинює СНІД. Як від цього не збожеволієш”.

Сестра Патрішіа Мулгол – римо-католицька черниця, яка співпрацює з ООН в опрацюванні законодавства, покликаного покінчити з торгівлею людьми:

“Це – форма рабства ХХІ-го століття. З наркотиками легше. Продав – і кінці у воду. А от жінку або дівчину можна перепродавати знову і знову”.

Сестра Мулгол вважає, що необхідно пробудити сумління в чоловіках, які платять за секс:

“Ми повинні вдатись до фронтальної атаки на це лихо. Зосередитись на попитові і намагатись змінити соціальну поведінку клієнтів”.

На погляд сестри, якщо припинити попит – торгівля людьми перестане існувати. Джоен каже, що вона не впевнена в успіху боротьби з торгівлею людьми:

“Проблема існує і на мені вона не зупиниться”.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG