Спеціальні потреби

Сміття на електроенергію – нова програма “МакДональдза”


Американська компанія швидкого харчування “МакДональдз” та влада британського міста Шеффільд започаткували програму, покликану зменшити шкідливі викиди в атмосферу та кількість сміття, як також заощадити енергію. Майже 130 будинків міста отримують електроенергію, вироблену з відходів “МакДоналдьдза”. У програмі бере участь ще 11 американських ресторанів, що оперують у місті. За підрахунками керівництва компанії, завдяки програмі кожен з її учасників зможе переробити сто тонн сміття на електроенергію щороку, замість того аби викидати його на звалище.

Золота літера М тепер змінює колір на зелений. Тепер гамбургери, яких не доїли відвідувачаі, не викидають на сміття, а відправляють на переробку. Їх перетворюють на електроенергію, якою освітлюють та опалюють місцеві будинки. Власник такого “МакДональдза” пишається участю у програмі.

“Важливо, щоб ми всі зробили крок вперед, можливо у глобальній перспективі це малий крок, однак це позитивне зрушення. Ми зменшуємо забруднення атмосфери”.

Сміття з ресторанів відправляють не на звалище, а на спеціальну станцію переробки, де його перепалюють на електроенергію. Вироблену енергію споживають лікарні, місцева адміністрація, галереї, театри тощо. Ресторани, які беруть участь у програмі також експериментують з іншими технологіями заощадження електроенергії. Поки, що зарано говорити про результати проекту. Згодом, спонсорована урядом незалежна компанія має підрахувати вплив цієї програми на навколишнє середовище. Мешканці ж Шеффілду скептично ставляться до мотивів “МакДональдза”, однак підтримують ідею:

- “Це добра ідея, але можливо вони це роблять для покращення свого іміджу”.

- “Я думаю це змінить їх репутацію, оскільки зараз їх багато критикують за проблеми з ожирінням”.

- “Якщо вони годують цілу націю і світ загалом, і якщо вони намагаються допомогти шляхом переробки сміття, то це, на мою думку, гарний план для всього світу”.

Якщо проект буде успішним у Шеффільді, “МакДональдз” поширить його на інші міста у Великобританії.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG